Dziś odbył się pierwszy na polskim rynku Netflix Content Roadshow. Zapowiedziano sporo polskich nowości oraz zdradzono szczegóły nadchodzących premier, które będą mogli zobaczyć nie tylko polscy widzowie. „Wierzymy, że produkcje mocno zakorzenione w danej kulturze, jej historii i emocjonalności, mogą być interesujące nie tylko dla widzów lokalnie, ale mają szanse powodzenia na całym świecie. Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności. Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy - widzimy tu ogromny potencjał” - uzasadnił większe zaangażowanie Netflixa na polskim rynku Łukasz Kłuskiewicz, który w jest odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej dla platformy.

Anna Nagler, dyrektorka ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix, również podkreślała, że nieustannie oferta polskich produkcji będzie się powiększać. Wśród nowości, których nie możemy się doczekać i których premiery coraz bardziej się zbliżają, znalazły się takie tytułu jak Sexify, Rojst'97 i Otwórz oczy. Co wiemy na ich temat?

„Sexify”

Na ten serial, który ma się pojawić wiosną 2021, czekamy z niecierpliwością! Komediowa produkcja składająca się z ośmiu odcinków opowiada o trzech przyjaciółkach. Natalia (Aleksandra Skraba), studentka informatyki, postanawia stworzyć innowacyjną aplikację o kobiecej seksualności, co ma jej pomóc w wygraniu wymarzonego konkursu. Niestety niewiele wie o relacjach, a jeszcze mniej o seksualności. Na szczęście z pomocą przychodzą jej przyjaciółki: Paulina (Maria Sobocińska) i Monika (Sandra Drzymalska). Czy znajdą algorytm na kobiecy orgazm? Reżyserują Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski, a w produkcji zobaczymy także Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę czy Bartosza Gelnera.

„Rojst'97”

Jeśli czuliście i czułyście niedosyt po serialu Rojst, który można było swego czasu oglądać na platformie Showmax, to Netflix gwarantuje wam kontynuację historii Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik), który wraca do Katowic, aby objąć szefować redakcji lokalnego „Kuriera”. Na ekranie pojawi się także Andrzej Seweryn jako Witold Wanycz. Do tego nowe postaci, czyli dociekliwy policjant i policjantka: przeniesiona z Warszawy Anna Jas (Magdalena Różdżka) i Adam Mika (Łukasz Simlat). Jaka historia czeka na nas tym razem. Mamy rok 1997 i „powódź stulecia”, część miasta i las na Grontach zostają zalane. Kiedy woda opada, odkryte zostają ludzkie szczątki i zwłoki nastoletniego chłopca. Czekamy!

„Otwórz oczy”

Kolejny serial, nieco mroczny i stworzony dla młodszych widzek i widzów w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Opowiada o nastoletniej Julce, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Poznaje tam pacjentki i pacjentów, którzy doświadczyli podobnych urazów. Jej przewodnikiem po nowym świecie zostaje Adam. Wkrótce dziewczynę zaczynają nawiedzać dziwne sny. Czy uda jej się wydostać z coraz bardziej dziwnego ośrodka i rozwikłać mroczne zagadki? Na ekranie zobaczymy debiutantkę Marię Wawreniuk w roli Julki oraz Ignacego Lissa. Poza nimi w serialu wystąpili: Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia Koścista, Marta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski. Produkcja MediaBrigade. Premiera jesienią 2021. 

„Prime Time”

Dramat psychologiczny ze świetną rolą Bartosza Bieleni. Akcja filmu Prime Time, który zobaczymy na platformie Netflix już 14 kwietnia, rozgrywa się pod koniec 1999 roku. Sebastian (Bielenia) wdziera się do studia telewizyjnego, terroryzuje ekipę, i bierze dwoje zakładników. Jego celem jest wystąpienie na żywo w czasie największej oglądalności. Co takiego chce powiedzieć światu, że gotów jest zaryzykować wszystko? Warto zaznaczyć, że Prime Time w reżyserii Jakuba Piątka po raz pierwszy zaprezentowany został podczas Sundance Film Festival. W pozostałych rolach występują Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński. 

„Hiacynt”

Hiacynt w reżyserii Piotr Domalewskiego to kryminalna historia osadzona w latach 80. Film nawiązuje do słynnej akcji Hiacynt, która w PRL-u wymierzona była w osoby homoseksualne. Młody milicjant „z zasadami", Robert, wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka i namawia go do współpracy. Ta znajomość jednak diametralnie wpłynie jednak na jego pracę, jak i życie osobiste. W roli Roberta zobaczymy Tomasza Ziętka, z kolei Arka zagra znany z serialu W głębi lasu Hubert Miłkowski. W filmie zobaczymy również Adę Chlebicką, Tomasza Schuchardta, Marka Kalitę i Agnieszkę Suchorę. 

Zobacz także:

 „Bartkowiak”

Opowieść o profesjonalnym zawodniku MMA, który po dyskwalifikacji w ważnej walce postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. W roli głównej, czyli Tomka Bartkowiaka, Józef Pawłowski. Za kamerą debiutujący w roli reżysera Daniel Markowicz. 

Oryginalne filmy i seriale Netflix – premiera 2022

Serial Axis Mundi z gatunku fantasy w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas. Akcja rozgrywa się w Krakowie, a główną bohaterką jest Alex, studentka medycyny, która poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną grupę uczniów. Dziewczyna zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw. Axis Mundi to z jednej strony historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a z drugiej uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą. 
 
Z kolei serial Królowa to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. 
 
Jak pokochałam gangstera to natomiast sequel polskiego filmu sensacyjnego Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Tym razem dostajemy jednak odrębną historię opartą na biografii Nikodema Skotarczaka “Nikosia”, w którego rolę wciela się Tomasz Włosok. To opowieść o męskim świecie widzianym oczami kobiet. Premiera w pierwszej połowie 2022. 
 
Wielka woda to sześcioodcinkowy serial katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywający się podczas powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Dramatyczne decyzje, żywioł i wydarzenia, którymi żyła cała Polska.
 
Zachowaj spokój to kolejny serial Netflix oparty na powieści Harlana Cobena. Wyreżyserują go Michał Gazda i  Bartosz Konopka. Akcja serialu rozgrywa na luksusowym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Rodzice wpadają w panikę, bojąc się o swoje nastoletnie dzieci. Zwroty akcji gwarantowane.