Sex Education, czyli jeden z najpopularniejszych seriali wyprodukowanych przez platformę Netflix, doczekał się do tej pory dwóch sezonów. Pierwszy zadebiutował w serwisie streamingowym w w styczniu 2019 roku i szybko trafił do top najlepszych serialowych produkcji. Co zachwyciło widzów na całym świecie? Perypetie samozwańczego nastoletniego edukatora seksualnego Otisa (Asa Butterfield), jego przyjaciela geja Erica (Ncuti Gatwa), szkolnej outsiderki, którą zauroczony jest Otis – Maeve (Emma Mackey) czy matki Otisa, seksuolożki Jean (Gillian Anderson) trafiły do serc widzów przede wszystkim nieszablonowym podejściem do tytułowej edukacji seksualnej, której poziom nie tylko w Polsce pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o podejmowanie jej w szkołach, ale i w domu, przez rodziców. Twórcy na czele z Laurie Nunn, showrunnerką produkcji, postawili sobie za cel ujęcie tematu seksualności przede wszystkim wśród młodych ludzi. Nie bali się pojęcia trudnych tematów, jak aborcja czy molestowanie seksualne.

Sex Education – o serialu Netflixa

Swoje zrobiła także obsada – w większości złożona z młodych, nieopatrzonych twarzy, ale prawdziwym strzałem w dziesiątkę było obsadzenie w roli seksuolożki i matki dorastającego mężczyzny Gillian Anderson. Gwiazda takich seriali jak kultowa produkcja Z Archiwum X czy The Fall dostała szanse na zagranie czegoś zupełnie innego i nie wahała się ani chwili nad przyjęciem roli Jean. - Nie dostaję zbyt często ról w komediach, więc okazja była zbyt kusząca, by jej nie wykorzystać. Poza tym bardzo lubię moją bohaterkę Jean oraz dynamikę relacji między nią a jej synem. Czytając scenariusz, śmiałam się na głos przy każdym odcinku, co nie zdarza się często mówiła aktorka w wywiadzie dla Glamour.pl.

O tym, że powstanie kontynuacja Sex Education dowiedzieliśmy się bardzo szybko, bo już na początku lutego 2019. „Obserwacja tego, jak ludzie na całym świecie identyfikują się z postaciami, które narodziły się w mojej głowie, jest niesamowite. Jestem ogromnie wdzięczna każdej osobie, która poświeciła czas na obejrzenie serialu i nie mogę się doczekać, aby kontynuować tą niesamowitą podróż" napisała w oficjalnym oświadczeniu Laurie Nunn. Sezon Sex Education 2 ukazał się praktycznie dokładnie rok po premierze pierwszego, 17 stycznia 2020. Na ekranie ponownie pojawili się Asa Butterfield (Otis), Gillian Anderson (Jean), Emma Mackey (Maeve), Ncuti Gatwa (Eric) a także Connor Swindells (Adam), Aimee Lou Wood (Aimee), Jackson (Kedar Williams-Stirling), Patricia Allison (Ola) czy Mikael Persbrandt (Jakob). Dołączyli do niej również Chineye Ezudu wcielająca się w postać Viv, Sami Outbali jako Rahim i George Robinson grający Isaaca. W Sex Education ciekawie rozwinęły się znane wcześniej wątki i zrodziły kolejne, niezwykle intrygujące. Ich ciągu dalszego wyczekujemy z wypiekami na twarzy od lutego tego roku, czyli momentu, gdy Netflix potwierdził powstanie 3. części serialu.

Ta choroba wywołała zbiorową panikę w „Sex Education”. Wyjaśniamy, co to takiego >>>
 


Sex Education 3 – premiera. Kiedy serial pojawi się na Netflix?

W zwiastunie Sex Education 3 pojawił się Alistair Petrie, czyli serialowy dyrektor Groff w liceum w Moordale, do którego uczęszczają główni bohaterowie. W krótkim filmiku oprowadza on po wystawie wyjątkowego malarstwa, gdyż na obraza wiszących na korytarzach serialowej szkoły widnieją główne postacie – Asa, Maeve, Eric czy Adam. Widząc tych dwóch ostatnich serialowy, dyrektor komentuje: „Ciekawe, co czeka tych dwóch cherubinów” (jeżeli oglądacie serial, to wiecie, że relacja Adama i Erica pod koniec 2. sezonu nabrała rozpędu. Pozostałych nie chcemy spoilerować), a następnie dodaje: „pewnie dowiecie się w trzecim sezonie, prawda?”. Wówczas branżowy serwis Variety pisał, że może on ujrzeć światło dzienne jeszcze pod koniec 2020 roku. Dzisiaj wiemy, że na pewno się to nie wydarzy. Pracę na planie produkcji (zresztą nie tylko tej) pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Aktorzy wrócili na plan we wrześniu 2020 i póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie Sex Education 3 zawita na mały ekran. Prawdopodobnie będzie to druga połowa 2021 roku. Czekacie? 
 

Zobacz także:


Sex Education 3 – obsada. Kto dołączył do ekipy serialu Netflixa?

Wiadomo natomiast, kto zbogaci ekipę i zasili grono bohaterów Sex Eduaction 3. W trzecim sezonie serialowej produkcji Netfixa zobaczymy Jemimę Kirke (Dziewczyny) w roli Hope, nowej dyrektorki szkoły, sudańsko-amrykańskiego wokalistę i aktora Dua Saleh jako niebinarnego ucznia Cala, a także Jasona Isaacsa (The OA). Ten wcieli się w Petera Groffa, bardziej utytułowanego i zarazem mniej skromnego starszego brata dyrektora Groffa.

Ncuti Gatwa, czyli Eric z „Sex Education” był bezdomny! >>>

Sex Education 3 – fabuła. Co się wydarzy?

Takie przedstawienie postaci od razu daje do myślenia. Skoro Jemima Kirke zagra nową dyrektorkę szkoły, a byłą uczennicę Moordale, co stanie się z Michaelem Groffem? Czy straci posadę? Na pewno nie bez wpływu na jego losy będzie postać jego brata. Z kolei Cal nie do końca będzie dogadywać się z nową panią dyrektor. Czy podzielą ich seksualne preferencje ucznia czy coś jeszcze? Nieco szczegółów dotyczących fabuły 3. sezonu Sex Education zdradził w wywiadzie dla The Guardian Asa Butterfield. Odtwórca roli Otisa wyznał, że w kontynuacji produkcji Netflixa widzowie mogą czuć się lekko zaskoczeni. Dlaczego? Czeka nas mały przeskok czasowy od cliffhangera z końca 2. sezonu. Otis wróci do szkoły, ale jego umysł będą zaprzątały inne sprawy. Trochę wydorośleje i przestanie być taki nieogarnięty. Naprawdę dobrze się bawię kreując jego nową wersję. Ale nie martwcie się, nadal będzie niesamowicie niezręczny – powiedział aktor. Czy to oznacza, że w początkowych odcinkach możemy nie dowiedzieć się od razu, jak potoczyły się dalsze losy Otisa i Maeve? Możliwe, ale Asa zapewnia, że ten wątek nadal będzie się rozwijał. 

- Zagłębiamy się też w to, dlaczego Otis w ogóle prowadził swoją klinikę terapii seksualnej. Czy chodziło tylko o zbliżenie się do Maeve, czy też on spełnia się, pomagając ludziom – wyznał aktor. Szykujcie się też na lekką zmianę wizerunku, czyli Otisa z wąsami! Ale nie zdążycie się do niej przyzwyczaić, bo aktor nie sądzi, że „ktokolwiek byłby w stanie na to patrzeć przez dłuższy czas”. 

Polski wątek w serialu „Sex Education”, który mogliście pominąć! A może od razu go wyłapaliście? >>>