Foodsharing to trend, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jak w prosty sposób możemy podzielić się jedzeniem? Oczywiście za pośrednictwem aplikacji mobilnych. A tych w Polsce nie brakuje! Oto kilka nie tylko popularnych, ale i sprawdzonych aplikacji, dzięki którym pozbędziecie się nadwyżki jedzenia, kupicie produkty spożywcze w niższej cenie lub odbierzecie gotowe dania z restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.

Aplikacje, dzięki którym jedzenie się nie zmarnuje - Too Good To Go

To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji foodsharingowych dostępnych w Polsce. Użytkownicy Too Good To Go kupują od restauracji, kawiarni czy barów „paczki niespodzianki”. Co jest w środku? Świeże i pyszne jedzenie, którego nie udało się sprzedać danego dnia. Ceny poszczególnych posiłków są bardzo korzystne (liczcie się wydatkiem rzędu kilkunastu złotych), a porcje całkiem spore - na pewno się najecie.

Aplikacje foodsharingowe w Polsce - Taste&Share

Dzięki aplikacji Taste&Share możecie wymieniać się produktami spożywczymi z sąsiadami i mieszkańcami waszej okolicy. Lepiej się dzielić niż marnować, prawda? Pamiętajcie, że możecie wymieniać się gotowymi potrawami, jak również poszczególnymi produktami spożywczymi. Kto wie, może wasi sąsiedzi potrzebują akurat pomidorów do sosu lub śmietany?

Aplikacje foodsharingowe w Polsce - Foodsi

Foodsi to polska wersja Too Good To Go - aplikacji, o której pisałyśmy wyżej. Dzięki tej apce możecie kupić potrawę z menu pobliskiej restauracji do (nawet) 70 procent taniej. Brzmi kusząco, prawda? Oczywiście jedzenie, które oferują lokale gastronomiczne współpracujące z Foodsi, jest świeże, ale następnego dnia nie byłoby zdatne do sprzedaży. Stad niska cena.

Aplikacje, dzięki którym pozbędziecie się resztek jedzenia - OLIO

To platforma, z której mogą korzystać osoby prywatne, jak również restauracje, kawiarnie i inne lokale gastronomiczne. Warto jednak zaznaczyć, że w tym wypadku możemy podzielić się nie tylko żywnością. W grę wchodzą także inne produkty, na przykład kosmetyki. Uwaga, aplikacja OLIO działa tylko w języku angielskim. Ale spokojnie, jest intuicyjna i bardzo łatwa w obsłudze.

Eko aplikacje, które zmienią wasze życie na bardziej przyjazne planecie! >>>