Twórcy aplikacji mobilnych prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, które jeszcze bardziej będą mogły ułatwić nam życie w każdej możliwej dziedzinie. Są apki przypominające, że powinniśmy sięgnąć po kolejną szklankę wody. Albo będą kontrolować nas, by nie sięgać po telefon przez określoną chwilę i nie korzystać z mediów społecznościowych po to, by skupić się na czymś w danym momencie istotniejszym. Niektórzy są wielkimi fanami takich rozwiązań, inni twierdzą, że w ten sposób stajemy się więźniami nowych technologii i potwierdzamy, że w dzisiejszych czasach bez telefonu jesteśmy jak bez ręki. Wszystko jest oczywiście kwestią indywidualnego podejścia. Dlatego też powstały aplikacje menstruacyjne. Choć mogłoby się wydawać, że każda z nas jest w stanie kontrolować swój cykl i dokładnie wie, kiedy zaczął i kiedy skończył się okres. Jesteśmy zabiegane i faktycznie - czasami pojawiająca się miesiączka okazuje się totalnym zaskoczeniem. Jeśli zdarzyło Wam się to przynajmniej kilka razy w ostatnim czasie, spróbujcie zainstalować jedną z poniższych aplikacji. Ale uwaga - apka menstruacyjna nie jest jednym ze sposobów antykoncepcji i nie zabezpieczy nas przed zajściem w ciążę. Dlatego pamiętajcie, korzystajcie ale z rozsądkiem! 

Zobacz także: 11 aplikacji, które ułatwią życie każdemu studentowi!

Najlepsze aplikacje menstruacyjne

Flo

Jeżeli zależy Wam na prostej aplikacji do monitorowania swojego cyklu, to jest to właśnie Flo. Jest darmowa i dostępna w języku polskim zarówno na iOS i Androida. Wystarczy, że wprowadzicie swoje dane oraz przewidywaną długość cyklu. Na tej podstawie apka przypomni o zbliżającym się okresie oraz owulacji, a także poda Wam prawdopodobieństwo skutecznego zapłodnienia, co może pomóc, jeśli staracie się aktualnie o dziecko. Lub też wręcz przeciwnie. Jak zapewniają twórcy, mogą na niej polegać także te kobiety, które mają nieregularne cykle. Sprawdzicie? 

Kalendarz Miesiączka

Kalendarz Miesiączka to kolejna aplikacja, która w prosty sposób pozwoli Wam na śledzenie swojego okresu, dni płodnych oraz owulacji kalkulator. Dzięki tej apce dowiecie się także, jakie dni są najlepsze do tego, by zajść w ciążę. Boicie się, że ktoś mając Wasz telefon w ręku, może skusić się, by zajrzeć do aplikacji? Spokojnie, możecie zabezpieczyć je hasłem. Jeśli z kolei chcecie udostępnić komuś swoje dane, czyli na przykład swojemu lekarzowi, prześlecie mu je bez problemu. Apka jest darmowa i dostępna w języku polskim.

Clue 

Do zainstalowania tej aplikacji może przekonać Was fakt, że jest ona wysoko oceniana przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów i podchodzi do sprawy menstruacji bardzo poważnie. Widać to też w szacie graficznej. W Clue, na przykład w przeciwieństwie do Kalendarza Miesiączka, nie znajdziecie kolorowych buziek. Są za to twarde liczby i informacje zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Aplikacja i na iOS i na Androidzie jest dostępna po polsku i za darmo. Pomoże Wam odkryć objawy, który wywołuje  okres, PMS, czy dni płodne oraz śledzić bóle, nastroje, śluz szyjkowy, temperaturę i masę ciała, ćwiczenia, stan skóry, sen czy ćwiczenia. 

Glow

Aplikacja Glow spodoba się przede wszystkim kobietom planującym ciążę. Można w niej zapisywać wskaźniki stosowane przy naturalnych metodach antykoncepcyjnych, czyli libido, temperatura ciała i masa ciała czy temperatura. Oprócz tego apka zawiera funkcje niezbędne przy zapłodnieniu in vitro. Wszystkie zapisane w Glow informacje można zabezpieczyć hasłem, ale istnieje również opcja „dla partnera”. Co może wam się spodobać, to Glow może synchronizować dane z wieloma innymi aplikacjami, jak MyFitnessPal czy Google Fit.

Eve.

Apka Eve. powinna spodobać się przede wszystkim tym młodszym użytkowniczkom, zarówno ze względu na kolorową szatę graficzną, jak i możliwość kontaktowania się z innymi dziewczynami oraz dostęp do ciekawostek czy quizów. Eve. pozwala na prowadzenie szczegółowego dziennika aktywności seksualnej, samopoczucia oraz zdrowia, na podstawie czego można łatwiej poznać swoje ciało i czerpać większą przyjemność z seksu. Apka rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące jakości współżycia, antykoncepcji, owulacji czy symptomów różnych faz cyklu menstruacyjnego, co nie zawsze jest do końca dla wszystkich kobiet, zwłaszcza młodych, oczywiste. 

Zobacz także: Najlepsze aplikacje randkowe. Tinder, Bumble, Skout i inne