Aplikacje menstruacyjne bywają nieocenione w temacie nie tylko kontrolowania naszego cyklu miesiączkowego i zdrowia, ale również planowania wakacji czy np. ciąży. Przedstawiamy listę sprawdzonych apek, którym warto się przyjrzeć!

Twórcy aplikacji mobilnych obecnie prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, które jeszcze bardziej będą mogły ułatwiać nam życie w każdej możliwej dziedzinie. Są już apki przypominające, że powinniśmy sięgnąć po kolejną szklankę wody. Albo kontrolujące nas, żeby nie wyciągać telefonu przez określoną chwilę i nie korzystać z mediów społecznościowych po to, by skupić się na czymś w danym momencie istotniejszym. Niektórzy są wielkimi fanami takich rozwiązań, inni twierdzą, że w ten sposób stajemy się więźniami nowych technologii i potwierdzamy, że w dzisiejszych czasach bez telefonu jesteśmy jak bez ręki. Nie nam to oceniać, wszystko jest bowiem kwestią indywidualnego podejścia. A aplikacje miesiączkowe stworzone są z myślą o ułatwianiu nam życia i kontrolowaniu stanu zdrowia. Powstały dla tych kobiet, które potrzebują na co dzień takiego prostego rozwiązania.

Najlepsze aplikacje miesiączkowe: lista najpopularniejszych

Choć mogłoby się wydawać, że każda z nas jest w stanie kontrolować swój cykl i dokładnie wie, kiedy zaczął i skończył się okres, bardzo często informacja ta, w natłoku obowiązków, nam umyka. Jesteśmy zabiegane i faktycznie – niekiedy pojawiająca się miesiączka okazuje się totalnym zaskoczeniem. Jeśli zdarzyło wam się to przynajmniej kilka razy w ostatnim czasie, spróbujcie zainstalować jedną z poniższych aplikacji. Gwarantujemy, że życie stanie się wówczas prostsze! Oto lista najpopularniejszych i najbardziej polecanych aplikacji menstruacyjnych, która może okazać się pomocna.

Aplikacje menstruacyjne: Flo

Jeżeli zależy wam na prostej aplikacji miesiączkowej do monitorowania swojego cyklu, to jest to właśnie Flo. Jest darmowa i dostępna w języku polskim zarówno na iOS, jak i Androida (co ciekawe, to pierwsza taka aplikacja w polskiej wersji językowej, która wykorzystuje sztuczną inteligencję AI).

Wystarczy, że wprowadzicie swoje dane oraz przewidywaną długość cyklu. Na tej podstawie apka przypomni o zbliżającym się okresie oraz owulacji, a także poda wam prawdopodobieństwo skutecznego zapłodnienia. Informacja ta może pomóc szczególnie wtedy, jeśli staracie się aktualnie o dziecko...  albo wręcz przeciwnie, chcecie uniknąć ciąży. Jak zapewniają twórcy, mogą na niej polegać także te kobiety, które mają nieregularne cykle. Sprawdzicie? 

Aplikacje menstruacyjne: Kalendarz Miesiączka

Kalendarz Miesiączka to kolejna aplikacja miesiączkowa, która w prosty sposób pozwoli wam na śledzenie swojego okresu, dni płodnych oraz owulacji. Dzięki tej apce dowiecie się także, jakie dni są najlepsze do tego, by zajść w ciążę.

Zobacz także:

Boicie się, że ktoś, trzymając wasz telefon w ręku, może skusić się, aby zajrzeć do aplikacji? Zabezpieczcie dostęp do niej hasłem i bądźcie spokojne. Jeśli z kolei chcecie udostępnić komuś swoje dane (na przykład swojemu lekarzowi), bez problemu możecie mu je przesłać. Co ważne, apka jest darmowa i dostępna w języku polskim.

Aplikacje menstruacyjne: Clue 

Do zainstalowania tej aplikacji miesiączkowej może przekonać was fakt, że jest ona wysoko oceniana przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów i podchodzi do sprawy menstruacji bardzo poważnie. Widać to też w szacie graficznej. W Clue, na przykład w przeciwieństwie do Kalendarza Miesiączka, nie znajdziecie kolorowych buziek. Są za to twarde liczby i informacje zgodne z aktualną wiedzą medyczną.

Aplikacja i na iOS i na Androidzie jest dostępna po polsku i za darmo. Pomoże wam odkryć objawy, który wywołuje  okres, PMS, czy dni płodne oraz śledzić bóle, nastroje, śluz szyjkowy, temperaturę i masę ciała, stan skóry czy sen.

Aplikacje menstruacyjne: Glow

Aplikacja miesiączkowa Glow spodoba się przede wszystkim tym z was, które planują ciążę. Można w niej zapisywać wskaźniki stosowane przy naturalnych metodach antykoncepcyjnych, czyli np. libido, temperaturę czy masę ciała. Ponadto apka zawiera funkcje niezbędne przy zapłodnieniu in vitro.

Wszystkie zapisane w Glow informacje można zabezpieczyć hasłem, ale istnieje również opcja „dla partnera”. Tym, co jeszcze ceni sobie wiele kobiet, jest fakt, że Glow może synchronizować dane z wieloma innymi aplikacjami, jak MyFitnessPal czy Google Fit. Brzmi dobrze, prawda?

Aplikacje menstruacyjne: Eve

Apka Eve. powinna spodobać się przede wszystkim tym młodszym użytkowniczkom, zarówno ze względu na kolorową szatę graficzną, jak i możliwość kontaktowania się z innymi dziewczynami oraz dostęp do ciekawostek czy... quizów. Eve. pozwala na prowadzenie szczegółowego dziennika aktywności seksualnej, samopoczucia oraz zdrowia, na podstawie czego można łatwiej poznać swoje ciało i czerpać większą przyjemność z seksu.

Aplikacja miesiączkowa rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące jakości współżycia, antykoncepcji, owulacji czy symptomów różnych faz cyklu menstruacyjnego, co nie zawsze jest do końca oczywiste dla wszystkich kobiet (zwłaszcza młodych, które dopiero poznają swoje ciało).

Aplikacje menstruacyjne: OvuFriend

To aplikacja mobilna i platforma internetowa wykorzystująca naukę oraz analizę danych, by pomagać kobietom zrozumieć ich płodność, szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie. Kobiety planujące ciążę, znajdą w niej naprawdę wszystko, czego potrzebują: wyznaczanie dni płodnych i analizę płodności bazującą na algorytmach sztucznej inteligencji, interpretację pierwszych objawów ciążowych, analizę nieprawidłowości w cyklach, wyznaczą swoje szanse na ciążę w danym cyklu, jak również mnóstwo najnowszej wiedzy eksperckiej.

OvuFriend to także największa w Polsce społeczność kobiet wspierających się w staraniach o dziecko. Firma współpracuje z najlepszymi naukowcami od sztucznej inteligencji, wybitnymi ekspertami medycznymi oraz największymi klinikami leczenia niepłodności w Polsce. Projekt współfinansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Aplikacje menstruacyjne: BELLA

Bezpłatny kalendarzyk miesiączkowy online BELLA sprawi, że nie będziesz już więcej zapominać o wzięciu pigułki czy opisaniu niestandardowych objawów ostatniej miesiączki. Za jego sprawą poznasz lepiej swoje ciało i mechanizmy, które w nim zachodzą w konkretnych fazach cyklu. Co istotne, możesz zapisać kopię danych na bezpiecznym serwerze. Dzięki temu kiedy zamienisz lub zgubisz twojego smartfona, będziesz mogła szybko i bezproblemowo przywrócić aktualne dane swojego cyklu do świeżo zainstalowanej aplikacji. 

Aplikacje menstruacyjne: Clover

Clover to jedna z tych aplikacji miesiączkowych (zaprojektowanych dla IPhone'ów), które mają naprawdę wysokie oceny użytkowniczek. Nie bez powodu zresztą! Prosta w obsłudze, estetyczna i, co najważniejsze, skuteczna. Pomaga regularnie kontrolować, czy nasz cykl nie jest zaburzony, a także sprawdzać czas miesiączek i długość oraz obfitość krwawienia. 

Powyższe aplikacje miesiączkowe przypadły ci do gustu? Super! Dla pewności przypominamy jednak, że tego typu apki NIE są jednym ze sposobów antykoncepcji i nie zabezpieczą nas przed zajściem w ciążę. Dlatego pamiętajcie, korzystajcie z nich śmiało, ale z rozsądkiem.