Twórcy aplikacji mobilnych prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, które jeszcze bardziej będą mogły ułatwić nam życie w każdej możliwej dziedzinie. Są apki przypominające, że powinniśmy sięgnąć po kolejną szklankę wody. Albo będą kontrolować nas, by nie wyciągać telefonu przez określoną chwilę i nie korzystać z mediów społecznościowych po to, by skupić się na czymś w danym momencie istotniejszym. Niektórzy są wielkimi fanami takich rozwiązań, inni twierdzą, że w ten sposób stajemy się więźniami nowych technologii i potwierdzamy, że w dzisiejszych czasach bez telefonu jesteśmy jak bez ręki. Wszystko jest oczywiście kwestią indywidualnego podejścia. Dlatego też powstały aplikacje miesiączkowe.

Choć mogłoby się wydawać, że każda z nas jest w stanie kontrolować swój cykl i dokładnie wie, kiedy zaczął i kiedy skończył się okres. Jesteśmy zabiegane i faktycznie – czasami pojawiająca się miesiączka okazuje się totalnym zaskoczeniem. Jeśli zdarzyło wam się to przynajmniej kilka razy w ostatnim czasie, spróbujcie zainstalować jedną z poniższych aplikacji. 

Najlepsze aplikacje miesiączkowe

Flo

Jeżeli zależy wam na prostej aplikacji miesiączkowej do monitorowania swojego cyklu, to jest to właśnie Flo. Jest darmowa i dostępna w języku polskim zarówno na iOS i Androida. Wystarczy, że wprowadzicie swoje dane oraz przewidywaną długość cyklu. Na tej podstawie apka przypomni o zbliżającym się okresie oraz owulacji, a także poda wam prawdopodobieństwo skutecznego zapłodnienia, co może pomóc, jeśli staracie się aktualnie o dziecko. Lub też wręcz przeciwnie. Jak zapewniają twórcy, mogą na niej polegać także te kobiety, które mają nieregularne cykle. Sprawdzicie? 

Kalendarz Miesiączka

Kalendarz Miesiączka to kolejna aplikacja miesiączkowa, która w prosty sposób pozwoli wam na śledzenie swojego okresu, dni płodnych oraz owulacji kalkulator. Dzięki tej apce dowiecie się także, jakie dni są najlepsze do tego, by zajść w ciążę. Boicie się, że ktoś mając wasz telefon w ręku, może skusić się, by zajrzeć do aplikacji? Spokojnie, możecie zabezpieczyć je hasłem. Jeśli z kolei chcecie udostępnić komuś swoje dane, czyli na przykład swojemu lekarzowi, prześlecie mu je bez problemu. Apka jest darmowa i dostępna w języku polskim.

Clue 

Zobacz także:

Do zainstalowania tej aplikacji miesiączkowej może przekonać was fakt, że jest ona wysoko oceniana przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów i podchodzi do sprawy menstruacji bardzo poważnie. Widać to też w szacie graficznej. W Clue, na przykład w przeciwieństwie do Kalendarza Miesiączka, nie znajdziecie kolorowych buziek. Są za to twarde liczby i informacje zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Aplikacja i na iOS i na Androidzie jest dostępna po polsku i za darmo. Pomoże wam odkryć objawy, który wywołuje  okres, PMS, czy dni płodne oraz śledzić bóle, nastroje, śluz szyjkowy, temperaturę i masę ciała, ćwiczenia, stan skóry, sen czy ćwiczenia. 

Glow

Aplikacja miesiączkowa Glow spodoba się przede wszystkim kobietom planującym ciążę. Można w niej zapisywać wskaźniki stosowane przy naturalnych metodach antykoncepcyjnych, czyli libido, temperatura ciała i masa ciała czy temperatura. Oprócz tego apka zawiera funkcje niezbędne przy zapłodnieniu in vitro. Wszystkie zapisane w Glow informacje można zabezpieczyć hasłem, ale istnieje również opcja „dla partnera”. Co może wam się spodobać, to Glow może synchronizować dane z wieloma innymi aplikacjami, jak MyFitnessPal czy Google Fit.

Eve.

Apka Eve. powinna spodobać się przede wszystkim tym młodszym użytkowniczkom, zarówno ze względu na kolorową szatę graficzną, jak i możliwość kontaktowania się z innymi dziewczynami oraz dostęp do ciekawostek czy quizów. Eve. pozwala na prowadzenie szczegółowego dziennika aktywności seksualnej, samopoczucia oraz zdrowia, na podstawie czego można łatwiej poznać swoje ciało i czerpać większą przyjemność z seksu. Aplikacja miesiączkowa rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące jakości współżycia, antykoncepcji, owulacji czy symptomów różnych faz cyklu menstruacyjnego, co nie zawsze jest do końca dla wszystkich kobiet, zwłaszcza młodych, oczywiste. 

OvuFriend

To aplikacja mobilna i platforma internetowa wykorzystująca naukę oraz analizę danych, by pomagać kobietom zrozumieć ich płodność, szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie. Kobiety planujące ciążę, znajdą w niej wszystko, czego potrzebują: wyznaczanie dni płodnych i analizę płodności bazującą na algorytmach sztucznej inteligencji, interpretację pierwszych objawów ciążowych, analizę nieprawidłowości w cyklach, wyznaczą swoje szanse na ciążę w danym cyklu, jak również mnóstwo najnowszej wiedzy eksperckiej. OvuFriend to także największa w Polsce społeczność kobiet wspierających się w staraniach o dziecko. Firma współpracuje z najlepszymi naukowcami od sztucznej inteligencji, wybitnymi ekspertami medycznymi oraz największymi klinikami leczenia niepłodności w Polsce. Projekt współfinansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Powyższe aplikacje miesiączkowe przypadły wam do gustu? Super, ale dla pewności przypominamy, że tego typu apki NIE są jednym ze sposobów antykoncepcji i nie zabezpieczą nas przed zajściem w ciążę. Dlatego pamiętajcie, korzystajcie ale z rozsądkiem!