Historia blogerki podróżniczej Gabby Petito wstrząsnęła całym światem. Jej profil na Instagramie obserwowało ponad milion użytkowników serwisu. Jednak nie wszystko wyglądało tak, jak na zdjęciach, które publikowała młoda dziewczyna. Burzliwa, czy nawet toksyczna, relacja z narzeczonym doprowadziła prawdopodobnie do tragicznej śmierci obojga. W sprawie pojawiły się nowe informacje.

Morderstwo Gabby Petito

22-latka swoją podróż po parkach Stanów Zjednoczonych rozpoczęła w lipcu razem ze swoim rok starszym narzeczonym – Brianem Laundrym. We wrześniu słuch po niej zaginął, a dopiero miesiąc po jej zaginięciu policja potwierdziła, że dziewczyna nie żyje. Jak udało się ustalić, między Gabby a Brianem dochodziło do aktów przemocy, przez którą musiała interweniować policja. W toku śledztwa koroner ustalił, że dziewczyna została zamordowana przez uduszenie. W międzyczasie trwały poszukiwania Briana, który wrócił do swojego domu, skontaktował się z adwokatem i... zniknął. Teren, na którym mógł przebywać podejrzany, wskazała jego rodzina.

Brian Laundry uchwycony na monitoringu?

Nie umknęło uwadze FBI, że karty kredytowe Gabby Petito zostały użyte już po jej śmierci. Co więcej, niedawno media obiegła informacja, która zdawała się być przełomowa w tej sprawie. Na prywatnym monitoringu mieszkańca Dunnellon na Florydzie uchwycono mężczyznę bardzo podobnego do Briana. Starał się jechać z plecakiem na rowerze szybko, mimo grząskiego gruntu. 20 października okazało się, że agenci FBI znaleźli szczątki mężczyzny na bagnistym terenie rezerwatu przyrody Carlton w środkowej części Florydy.

Ciało Briana Laundry znalezione w parku na Florydzie

Poszukiwania Briana były utrudnione z powodu trudnych warunków atmosferycznych, jakie panowały w rezerwacie przyrody. Na zalanych terenach pojawiły się aligatory i węże. Gdy woda opadła, policji udało się odnaleźć ciało narzeczonego Gabby Petito. Identyfikację zwłok przeprowadzono poprzez badania stomatologiczne. Śledczy zwrócili także uwagę na plecak i notatnik znajdujące się obok ciała, a które zauważył jego ojciec, również biorący udział w poszukiwaniach.

Brian Laundry - przyczyna śmierci

We wtorek 23 listopada, prawie po miesiącu od znalezienia zwłok, poinformowano, że Brian Laundry popełnił samobójstwo - zmarł na skutek rany postrzałowej głowy. Informację tę podał prawnik rodziny zmarłego Steven Bertolino, który podkreślił, że rodzice Briana wciąż opłakują syna, ale mają nadzieję, że sprawa śmierci jego i Gabby dzięki tym ustaleniom zostanie wreszcie zamknięta a obie rodziny będą mogły spokojnie przejść przez żałobę.