Jak poinformowała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych, Barby Kelly, członkini słynnej grupy The Kelly Family, zmarła 15 kwietnia. Wokalistka miała 45 lat. Nie znamy dokładnej przyczyny śmierci. „Nasza ukochana siostra Barby odeszła kilka dni temu po krótkiej chorobie. Jesteśmy w głębokiej żałobie i prosimy o zrozumienie, że obecnie nie udzielamy więcej informacji na ten temat. Będzie nam brakowało Barby i już na zawsze będziemy mieć ją w sercach. Dziękujemy za Wasze myśli a także modlitwy” - napisali bracia i siostry Barby. 

Barby Kelly - kim była

Barby była córką muzyków Barbary Ann i Dana Kellych. Od najmłodszych lat, podobnie jak reszta rodzeństwa, występowała w rodzinnym zespole. Choć miała taniec wokalny, to jej pasją obok śpiewania był również taniec. Od wielu lat Barby nie występowała już z resztą rodzeństwa na scenia. Wybrała inne życie i zamieszkała w Belgii.

 

The Kelly Family - historia zespołu

Zespół The Kelly Family zaczął koncertować w 1975 roku, ale największe triumfy na scenie muzycznej święcił w latach 90., łącząc w swojej twórczości elementy folka, popu i rocka. Wiele z nas zapewne pamięta, jak wielką popularność budziła muzykująca rodzina. Ich albumy (np. Over the Hump czy Almost Heaven) były na szczytach sprzedaży a single, takie jak choćby An Angel, na pierwszych miejscach list przebojów. Paddy Kelly, jeden z członków kapeli, był w tamtych czasach obiektem naszych westchnień. Fascynujące było, że rodzina mieszka na barce, ale generalnie większość roku spędza w trasie koncertowej, odwiedzając najróżniejsze zakątki świata.