Aktorka Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat po krótkiej walce z rakiem. Dzieci Alley, True i Lillie Parker, potwierdziły tę smutną wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych w poniedziałek 5 grudnia 2022.

Kirstie Alley nie żyje

Dwukrotna laureatka nagrody Emmy zmarła na niedawno zdiagnozowany u niej nowotwór. Mimo podjętego leczenia aktorki nie udało się uratować. Jej syn William True i córka Lillie Price opublikowali wzruszający post na Instagramie.

Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca mama zmarła po walce z nowotworem, który niedawno u niej wykryto odkryto – napisali.

Jak dowiadujemy się z dalszej części wpisu w ostatnich dniach aktorka była otoczona przez najbliższą rodzinę i walczyła z wielką siłą. Pozostawiając nam pewność jej niekończącej się radości życia i wszelkich przygód, które ją czekają – skomentowały dzieci. 

Chociaż była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią.

Rodzina podziękowała także niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center na Florydzie, gdzie Kirstie Alley była leczona.
 

John Travolta oddał hołd zmarłej Kirstie Alley

Wieloletni przyjaciel Kirstie Alley, aktor John Travolta, z którym zagrała w 1989 roku w komedii „I kto to mówi”, także podziękował jej za wszystko, co razem przeszli i oddał jej hołd za pośrednictwem Instagrama.

Przyjaźń z Kirstie była jedną z najbardziej wyjątkowych relacji, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham Cię Kirstie. Wiem, że jeszcze się spotkamy.

Kirstie Alley – kariera

Kirstie Alley urodziła się w Wichita w stanie Kansas w 1951 roku. Przeniosła się do Los Angeles w 1980 roku. Pracowała jako projektantka wnętrz i występowała w wielu amerykańskich teleturniejach, zanim dostała swoją pierwszą rolę. Zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Star-Trek II: Gniew Khana”. Popularność zdobyła w 1987 roku dzięki roli kierowniczki bostońskiego baru, Rebeki Howe, w długo emitowanym serialu komediowym stacji NBC pod tytułem „Zdrówko”. Od tamtej pory zagrała w dziesiątkach filmów i seriali telewizyjnych. 

Zdobyła Złoty Glob dla najlepszej aktorki i nagrodę Emmy dla wybitnej aktorki pierwszoplanowej za rolę Veroniki „Ronnie” Chase, właścicielki firmy produkującej bieliznę, w sitcomie NBC „Veronica's Closet” w 1991 roku, a drugą nagrodę Emmy otrzymała za rolę Sally Goodson, matki wychowującej autystycznego syna („David's Mother”) w 1994 roku.