W niedzielę 28 listopada dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 41 lat zmarł Virgil Abloh, słynny projektant mody, który od 2018 r. był dyrektorem artystycznym linii męskiej Louis Vuitton. Sprawował również funkcję dyrektora naczelnego mediolańskiego domu mody Off-White, który stworzył w 2013 r.

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych, designer od 2019 r. zmagał się z rzadką postacią raka - naczyniakomięsakiem serca.

Jesteśmy zdruzgotani, musząc ogłosić śmierć naszego ukochanego Virgila Abloha, oddanego ojca, męża, syna, brata i przyjaciela. Pozostawił kochającą żonę Shannon Abloh, dzieci Lowe Abloh i Gray Abloh, siostrę Edwinę Abloh, rodziców Nee i Eunice Abloh oraz wielu przyjaciół i kolegów. Przez ponad dwa lata Virgil dzielnie walczył z rzadką, agresywną postacią raka – naczyniakomięsakiem serca. Od momentu diagnozy w 2019 r. swą walkę toczył prywatnie, przechodząc liczne terapie, jednocześnie kierując kilkoma ważnymi instytucjami, zajmującymi się modą, sztuką i kulturą. Etyka jego pracy, nieskończona ciekawość i optymizm pozostały nienaruszone - czytamy na instagramowym profilu projektanta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @virgilabloh

Również w kanałach społecznościowych koncernu LVMH, do którego należy Louis Vuitton, pojawił się komunikat o śmierci Abloha. Prezes grupy, Bernard Arnault, oznajmił:

Wszyscy jesteśmy zszokowani tą straszną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH łączy się ze mną w tej chwili wielkiego smutku, wszyscy myślimy o jego bliskich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LVMH (@lvmh)