Filmy świąteczne to dla wielu osób już nieodłączny etap celebracji Bożego Narodzenia. Seans takich klasyków jak „Kevin sam w domu”, „To jest właśnie miłość” czy „Holiday” w Wigilię i kolejne świąteczne dni stał się świecką tradycją nie tylko w krajach anglosaskich, ale także w Polsce. Od ponad dekady świątecznym hitem w naszym kraju są także rodzime „Listy do M.”. Niedawno do kin trafiła już piąta część tej bijącej rekordy popularności serii, a telewizja TVN ochoczo co jakiś przypomina swoim widzom starsze części.

„Noc w przedszkolu”, czyli czarna komedia świąteczna Netfliksa

Są tacy, którzy wszelkiej maści komedie, romanse i filmy obyczajowe z motywem świątecznym oglądają już od początku listopada. Nie brakuje też takich, którym robi się niedobrze na samą myśl o tym, że mieliby obejrzeć „christmasową” produkcję. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu swoją premierę na Netfliksie zaliczy obraz, który powinien zainteresować i jednych i drugich.

Mowa o filmie zatytułowanym „Noc w przedszkolu” w reżyserii Rafała Skalskiego („52 procent”, „Dziewczyny”, „Zagraj ze mną, „Kochankowie”). Głównym bohaterem czarnej komedii jest Eryk (w tej roli Piotr Witkowski), partner mamy nieznośnego urwisa. Spotkanie w przedszkolu, które  miało być próbą do jasełek wystawianych przez rodziców, zamienia się w sąd nad niegrzecznym pięciolatkiem. Mężczyzna postanawia stanąć w jego obronie.

„Noc w przedszkolu” to nietypowa historia świąteczna. To Polska w pigułce widziana oczami zestresowanych rodziców i jednego aspirującego do roli ojczyma, który przypadkowo trafia w sam środek rodzicielskiego piekła – zapowiada dystrybutor.

fot. Netflix

„Noc w przedszkolu” – obsada, data premiery

W obsadzie filmu nie brakuje znanych nazwisk, takich jak Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Domańska i Matylda Damięcka. Poza nimi w filmie występują także: Lena Góra, Sylwia Boroń, Piotr Borowski, Dobromir Dymecki, Maciej Nawrocki, Masza Wągrocka i Julia Wyszyńska.

Premiera filmu zaplanowana jest na 28 grudnia. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun.

 

Zobacz także: