Polska marka z modną innowacją! 

Starasz się żyć ekologicznie – kupować lokalnie i wybierać produkty przyjazne środowisku? Mamy dla ciebie doskonałą wiadomość – na rynku właśnie pojawił się produkt, który nie różni się od rajstop najwyższej jakości, a jest przyjazny środowisku! I to z polską metką! Na pomysł wpadła łódzka marka Gabriella, która właśnie wprowadziła do sprzedaży model now! – rajstopy, które w stu procentach wykonane zostały z przędz posiadających certyfikat Global Recycled Standard. To innowacja na skalę światową, która docelowo ma stać się w asortymencie marki normą. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Przyjazne środowisku rajstopy now! polskiej marki Gabriella – na czym polega ich fenomen?

Rajstopy z przędz z certyfikatem Global Recycled Standard powstały jako alternatywa dla tradycyjnych produktów pończoszniczych. To dodatek, który w szafie (i na nogach!) powinna mieć każda kobieta – utrzymane są bowiem w najbardziej klasycznym – ale i najczęściej wybieranym przez fashionistki – czarnym kolorze. Matowe lub półmatowe występują w trzech grubościach do wyboru: od najcieńszych 20 den, poprzez 60 den, aż po najbardziej kryjące 100 den. Sprawdzą się więc nie tylko w ciepłe, ale i bardzo mroźne dni – można je nosić przez okrągły rok. Tym bardziej, że pod względem właściwości, jakości i komfortu noszenia, niczym nie różnią się od tradycyjnych rajstop. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wkrótce stały się standardem – i taki właśnie jest plan marki.

Kolejna dobra wiadomość? Choć przyjazne środowisku produkty są zwykle drogie, rajstop Gabriella to nie dotyczy. Model now! kosztuje niecałe 30 zł! Rajstopy now! kupicie w sklepie online marki. 

fot. materiały prasowe marki Gabriella

Firma Gabriella zadbała także, by rajstopy now! nie tylko same w sobie były przyjazne środowisku, ale i by były dostępne w przyjaznych środowisku opakowaniach. W pełni nadają się więc one do recyklingu (jeśli nie macie pewności, co i jak, na opakowaniach znajdziecie instrukcję, co zrobić zanim wrzucicie je do kosza) – zrobione są z papieru z odzysku (z certyfikatem FSC), a tradycyjną folię zastępuje jej kompostowalny odpowiednik na bazie PLA, czyli włókien w 100% wykonanych z cukrów roślinnych, w tym przypadku z kukurydzy. Foliopaków nie spodziewajcie się też, rajstopy Gabriella kupując przez internet – zostały zastąpione tekturowymi pudełkami, które także nadają się do recyklingu. Future is now!

Ten stylizacyjny trik króluje teraz na Instagramie. Trend lansują topowe influencerki! >>>

fot. materiały prasowe marki Gabriella

Zobacz także: