Trend na zimę 2020, który pokochały influencerki i dziewczyny z branży mody? Zdziwicie się, bo podstawą są cienkie rajstopy (to jeden z najmodniejszych modeli rajstop w tym sezonie). To zasługa słynnych domów mody, takich jak Chanel czy Balenciaga, które na sezon jesień-zima 2020 wypuściły cieniutkie rajstopy ze swoim logo (w zmultiplikowanym wydaniu rzecz jasna, żeby nikomu nie umknęło) – obowiązkowo w czarnym kolorze. Dziewczyny z branży mody i influencerki, na czele z Leonie Hanne i Camille Charierre, a także Polkami – @misspatipe, @valatile_spiriit czy Malwiną Wędzikowską, pokochały ten subtelny dodatek. I znalazły na niego sposób, dzięki któremu nabrał pazura, pomimo swojej subtelnej natury. I sprawia, że w cienkich rajstopach jest nam trochę cieplej. 

Cienkie rajstopy plus ciężkie buty w wojskowym stylu – Modne połączenie na zimę 2020

Jak cienkie rajstopy noszą fashionistki? Na zasadzie kontrastu, bo zestawiają z ciężkimi wojskowymi butami. Na podeszwie tak grubej, że skutecznie chronią przed zimnem – nawet w największe mrozy – i pośniegową pluchą. Inspiracja? Styl z lat 90. i rockandrollowe stylizacje ikon, takich jak Courtney Love, ekstrawagancka wokalistka i żona jednego z największych buntowników epoki, lidera Nirvany Kurta Cobaina. Tak jak ona do cienkich rajstop (piosenkarka zawsze celowo robiła w nich dziury) możecie założyć martensy – z tymi butami nie rozstaje się także Gigi Hadid

Absolutnym hitem tej zimy są jednak wojskowe buty na trekkingowej podeszwie z doczepioną u boku charakterystyczną niedużą kieszonką. Je także na Instagramie lansują influencerki. Pierwowzór zaprojektował dom mody Prada, ale pomysł szybko podchwyciły także inne marki – w tym popularne sieciówki. Szeroki wybór traperów znajdziecie choćby w CCC – w swojej ofercie mają je zarówno marki takie jak Jenny Fairy, Dee Zee (zdjęcie główne) jak i Gino Rossi. 

Równie dobrą alternatywę stanowią także botki na platformie inspirowane sztybletami, tyle że z ekstremalnie wysoką cholewą. Oraz inne botki na platformie w podobnym stylu. Wybrałyśmy dla Was najciekawsze połączenia. Zainspirujcie się!