Marzysz o zdrowym, bezpiecznym i stabilnym związku? Chcesz zbudować wieloletnią relację, ale nie do końca wiesz jak? Istnieje lista rzeczy, których żadna kobieta nie powinna tolerować. Unikaj mężczyzn, którzy przejawiają takie zachowania. Z nimi nie stworzysz pełnego miłości i szacunku związku.

Nie zasługujesz na brak wsparcia

Wzajemne wsparcie to jeden z fundamentów zdrowego związku, którego nie należy ignorować. Brak wsparcia ze strony ukochanej osoby może bowiem sprawić, że druga strona poczuje się osamotniona i niedoceniona w relacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o emocjonalne wsparcie w trudnych sytuacjach, czy też o kibicowanie w realizacji celów i marzeń, każda kobieta zasługuje na partnera, który będzie obok niej we wszystkich życiowych wyzwaniach.

Nie zasługujesz na brak komunikacji i zamiatanie problemów pod dywan

Brak rozmów, ciągłe kłótnie, a może ignorowanie problemów? Brak komunikacji lub próba zamiatania istotnych (acz problematycznych) kwestii pod dywan może prowadzić do narastania napięć i konfliktów, które w końcu mogą zniszczyć więź między partnerami. Jeśli czujesz, że twój partner permanentnie unika trudnych dyskusji lub udaje, że między wami nie ma problemów czy niedopowiedzeń – warto zastanowić się nad przyszłością waszej relacji. Każdy związek wymaga bowiem pracy i zaangażowania obu stron w wyrażanie swoich uczuć, potrzeb i obaw. 

Nie zasługujesz na brak szacunku

Obelgi, krzyki, wyzwiska, niedotrzymywanie słowa a w najgorszym przypadku przemocowe zachowanie to oznaki braku szacunku w związku. To coś, czego nie powinno się tolerować w relacji. Psycholodzy od lat podkreślają bowiem, że w zdrowym związku fundamentalne jest poszanowanie dla partnera, a jego brak może prowadzić do nierównowagi władzy, niezdrowej dynamiki i emocjonalnego zranienia.

Nie zasługujesz na kłamstwa

Zatajanie faktów, naciąganie rzeczywistości, a może kłamanie w żywe oczy? Niezależnie od tego, czy twój partner kłamie na temat tego, co dziś robił w pracy, czy też, o której i z kim wrócił z piątkowej imprezy – zdrowa i pełna szacunku relacja opiera się na szczerości i otwartej komunikacji. Jeśli więc często przyłapujesz ukochanego na kłamstwach – nie toleruj tego. Okłamywanie ukochanej osoby może prowadzić do pogłębiających się ran emocjonalnych i (w dłuższej perspektywie) zniszczyć więź między partnerami.

Nie zasługujesz na niekonsekwencję

Twój partner jednego dnia zachowuje się, jakby świata poza tobą nie widział, a drugiego jest zdystansowany i wyniosły? Hot and cold, push and pull? Brak konsekwencji w zachowaniu ukochanej osoby może prowadzić do emocjonalnego chaosu i niepewności w związku. Niedotrzymywanie obietnic, zmiany nastawienia z dnia na dzień, brak gwarancji bezpieczeństwa w relacji – żadna kobieta nie powinna tego tolerować. Jest to nie tylko znak braku szacunku i zaufania, ale także może prowadzić do niezdrowych dynamik w związku.

 

Zobacz także: