Mężczyźni potrafią rozczarować. Szczególnie, gdy zachowują się tak, jakby byli tobą zainteresowani, a w rzeczywistości kompletnie tak nie jest. Być może znajdujesz się właśnie w sytuacji, w której facet wysyła ci sprzeczne sygnały. Niby wszystko jest w porządku – flirtuje z tobą, może nawet pisze, podobasz mu się, ale to tyle. Nie wykonuje on żadnego kroku, aby wasza relacja szła na przód. Jak się wtedy czuć? Co myśleć? Czy się angażować? To naprawdę nie jest łatwe, a w szczególności, gdy zaczynasz czuć coś więcej, wkręcasz się. Przedstawiamy 5 powodów, dla których mężczyzna może zachowywać się właśnie w ten krzywdzący sposób.

Podoba mu się to, że zwracasz na niego uwagę

Pierwszym powodem jest to, że facet po prostu lubi atencję. Znalazł sobie kobietę, która będzie mu ją dawać. Sprawia, że powoli się w nim zakochujesz, a jemu się to podoba. Tak, w tym przypadku to jedyny cel jego działania. Jak bardzo złe by to nie było, takie myślenie u faceta się zdarza. On po prostu się tobą bawi. Dodatkowo, jego ego rośnie. Uciekaj.

Jest już w związku

Są też tacy mężczyźni, którzy działają na dwa fronty. Absolutnie nie przeszkadza im, że są już w związku. Nie mają problemu z tym, żeby flirtować z innymi kobietami. Być może tak jest w twojej sytuacji. Facet, który okazuje ci swoje zainteresowanie, tak naprawdę może mieć dziewczynę. Dlaczego więc zachowuje się w ten sposób? Być może nudzi mu się w jego związku lub ciągle szuka nowych wrażeń. Nie wyjdzie z tego nic więcej, ponieważ on za bardzo boi się zostawić swoją partnerkę. Woli trwać w relacji z nią, ale przy okazji bawić się innymi. Ogromna czerwona flaga.

Boi się zobowiązania

Jednym z największych lęków mężczyzn jest utrata wolności, niezależności, strach przed zobowiązaniem. Wielu z nich nie jest po prostu gotowych na związek. Odpowiada im taki układ. Flirtowanie to przecież nic zobowiązującego, a można poczuć się lepiej, doświadczyć czegoś nowego itd. Z takim mężczyzną nie ma co utrzymywać kontaktu, jeśli ty liczysz na coś więcej. A już na pewno nie myśl, że on zmieni się właśnie dla ciebie. Niestety tak to nie wygląda.

Nie ma czasu

Tak, wydaje się, że to bardzo banalna wymówka, jednak nadal jedna z najczęściej używanych. Być może facet, który z tobą flirtuje nie ma czasu na związek i zobowiązanie (albo przynajmniej tak mówi). Jeśli organizujesz spotkania, chcesz go lepiej poznać, starasz się znaleźć dla niego czas, a on mówi, że dla ciebie go nie ma, odpuść. Z tego nic nie wyjdzie. Gdyby mu zależało, czas też by się znalazł. I byłby to najmniejszy problem. 

Nie jest tobą zainteresowany

Skoro tak jest, to dlaczego w ogóle z tobą flirtuje? Odpowiedź jest bardzo prosta – z nudów. Naprawdę. Może „nie ma nic lepszego do roboty”, potrzebuje atencji i nowych wrażeń ? Facet naprawdę nie musi być tobą zainteresowany, żeby z tobą flirtować. Jeśli nie chce zrobić kolejnego kroku, to najprawdopodobniej jesteś tylko chwilową rozrywką w jego życiu, której on potrzebuje. Gdy już nie będzie miał tej potrzeby, przestanie się z tobą zadawać. 

 

Zobacz także: