Wiele razy chcieliście pochwalić się bądź po prostu podzielić ze znajomymi tym, co oglądacie na Netflixie? Ale kiedy się za to zabraliście, okazało się, że to wcale nie takie proste i pracochłonne, a w efekcie zabierające czas, który powinniście poświęcić na oglądanie? Ten problem na szczęście macie już z głowy! Instagram i Netflix wychodzą Wam naprzeciw i od teraz będzie można wstawić na Instagram Stories za pomocą jednego kliknięcia to, co aktualnie jest na Waszej neflixowej playliście. Jak to zrobić? 

Od teraz możecie udostępniać swoje ulubione seriale i filmy z Netflixa na Instagram Stories - jak to zrobić?

Na szczęście nowa funkcja, która pojawiła się na Instagramie. jest bardzo prosta. Wystarczy, że macie na telefonie obie aplikacje i przy swojej ulubionej pozycji na Netflixie klikniecie w napis udostępnij, a następnie relacje na Instagram. Wtedy aplikacja przeniesie Was do naszego Instagram Stories, a relacja zostanie automatycznie wygenerowana. Oczywiście, będziecie mogli zmienić wielkość napisu, dodać dodatkowy tekst czy gif. Póki co opcja ta jest dostępna tylko dla użytkowników iOSa, ale głowa do góry - twórcy pracują także nad wersją na Androida.

Oscary 2019: Gdzie obejrzeć „Zimną wojnę” i inne nominowane filmy: „Roma”, „Green Book”, „Czarna Pantera”, „Faworyta” oraz pozostałe obrazy >>>

W jakim celu warto udostępnić na Instagram Stories to, co oglądacie na Netflixie? 

Oczywiście głównym zamysłem Netflixa jest dodawanie na Instagram Stories filmów i seriali znajdujących się na ich platformie w celu polecenia naszych ulubionych pozycji znajomym.  Nie jest to jednak jedyna funkcja, jaką może pełnić takie udostępnienie. Poprzez dodanie grafiki ilustrującej dany serial, możemy stworzyć ankietę i zapytać naszych obserwatorów, czy warto jest go oglądać. Możemy również razem z Instagramem odliczać dni na przykład do premiery nowego sezonu. Dla nas totalnie cool! 

Ta warszawska kawiarnia to raj dla instagramerów! Byliście już w #tag? >>>