Ostatnio rząd zdecydował o tak zwanym „poluzowaniu” kolejnych obostrzeń. Już za kilka dni, a mianowicie 15 maja 2021 roku restauracje, kawiarnie i inne lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować swoich gości oraz gościnie w ogródkach. Wszystko wskazuje również na to, że pod koniec miesiąca będą mogły obsługiwać ich / je również w środku. To idealna okazja do tego, aby odwiedzić (i przy okazji nieco wesprzeć) nie tylko ulubione miejscówki, ale również te, które działają od niedawna. Bo – jak się okazuje – mimo pandemii koronawirusa na kulinarnej mapie Warszawy pojawiło się sporo nowych lokali gastronomicznych. Wskazujemy osiem miejscówek, które warto odwiedzić. 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Kawiarnia Czytelnia

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkanek i mieszkańców Starych Bielan. Czytelnia, czyli jedna z najbardziej popularnych kawiarni w tej części Warszawy, znów działa! Jednak w zupełnie nowym miejscu, a mianowicie przy al. Zjednoczenia 50. Kawa jest równie smaczna, co wcześniej, atmosfera przyjazna, natomiast wnętrze ciepłe i przepełnione uwodzącym zapachem świeżo palonej kawy. W środku królują – oczywiście – książki. Uwagę przyciąga również unikatowy mural autorstwa Marty Podolyak. 

 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Edere

Edere to prawdziwy raj dla miłośniczek i miłośników glutenu. W małej – rzemieślniczej piekarni, która od połowy lutego 2021 funkcjonuje pod adresem Hoża 51, możesz kupić zdecydowanie jeden z najlepszych chlebów w Warszawie, bagietki, brioche oraz inne (mniej lub bardziej) tradycyjne wypieki. Dla nich zdecydowanie warto wstać nieco wcześniej i wybrać się na spacer po Śródmieściu. Warto wspomnieć, że piekarnia Edere jest czynna tylko od wtorku do soboty. 

 

 

Zobacz także:

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Japonki 

Pisząc o nowych lokalach gastronomicznych na mapie stolicy, które są warte odwiedzenia, nie moglibyśmy nie wspomnieć o Japonkach. Ta restauracja się na Woli, a konkretnie w Browarach Warszawskich. I serwuje (serio!) jedno z najlepszych sushi w mieście. Charakteryzuje je nie tylko super smak, ale również dość oryginalny wygląd. Rolki sushi są bowiem kwadratowe. Dzięki temu można je w łatwy sposób ułożyć w opakowaniu na wynos, a następnie bezpiecznie przetransportować do domu klienta / klientki. 

 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Charlotte Menora

Fankom i fanom francuskich klimatów proponujemy zajrzeć na ul. Próżną 7. Właśnie tam – w otoczeniu pięknych kamienic znajduje się nowa Charlotte Menora. Na miejscu możesz zaopatrzyć się m.in. w świeże, chrupiące pieczywo, a także różne słodkości. Tamtejsze wnętrza zachwycają i (mimo tego, że z wiadomych przyczyn lokal realizuje tylko zamówienia na wynos) robią furorę w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem i TikTokiem. 

 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Marcello

Jeśli masz ochotę na kulinarną podróż do Włoch, koniecznie zamów jedzenie z Marcello, czyli nowej – totalnie cool miejscówki przy ul. Pięknej 28/34 w Warszawie. W menu rządzi pizza neapolitańska, a konkretnie 23 wariacje na jej temat – wśród nich klasyki oraz bardziej zaskakujące propozycje. Dostępne są również makarony i (uwaga, tego się prawdopodobnie nie spodziewasz) eklery. Zdecydowanie warto tam zajrzeć!  

 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Cukier w cukrze

Nie mamy wątpliwości, że Cukier w cukrze to najsłodsze miejsce na Pradze-Północ. W małej, ale jakże uroczej cukierni przy ul. Inżynierskiej 1 (wejście od strony ul. Wileńskiej) czekają na ciebie niesamowite ciasta, ciastka i ciasteczka. Możesz je kupić od ręki od piątku do niedzieli. Do tego Magda Wawrzaszek, która odpowiada za stworzenie Cukru w cukrze, piecze pyszne, a do tego piękne torty na zamówienie i realizuje zamówienia specjalne. 

 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Joel Sharing Concept

Joel to z kolei idealna propozycja dla tych, którzy lubią się dzielić jedzeniem albo (po prostu) szukają czegoś pysznego na kolację ze znajomymi. W menu znajdziesz dania inspirowane współczesną kuchnią Izraela, np. hummus, grillowane pity z dodatkami oraz malabi. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że Joel mieści się pięknej kamienicy przy ul. Koszykowej 1, dlatego mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zjeść także na miejscu. 

 

Nowe miejsca na mapie Warszawy – Off Brzeska 

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o Off Brzeska na Bazarze Różyckiego, czyli przestrzeni gastronomicznej, która zaczęła funkcjonować na początku maja 2021 roku. W jej obrębie można spróbować potraw (zarówno na słono, jak i na słodko) od znanych knajp z Warszawy i nie tylko. W gronie wystawców znalazły się bowiem takie lokale gastronomiczne, jak m.in. Momencik, czyli pierwsza w Polsce restauracja, która oferuje meksykańskie jedzenie w wersji wegańskiej, Flamm, Pallone Lody i Tel Aviv. Warto wybrać się na Bazar Różyckiego z rodziną bądź przyjaciółmi / przyjaciółkami. Gwarantujemy, że nie będziecie mieli / miały już problemu z tym, gdzie i co zjeść, aby wszystkie osoby były zadowolone!