Pizza od lat należy do czołówki najchętniej zamawianych potraw z dostawą do domu. Dziś włoski przysmak znajdziemy w menu zdecydowanej większości restauracji czy barów. Jednak tylko nieliczne lokale gastronomiczne oferują pizzę, która przywodzi na myśl wakacje w Rzymie czy Neapolu. O które miejscówki chodzi? Spieszymy z odpowiedzią! Oto zestawienie restauracji i innych lokali gastronomicznych z największych miast w Polsce, które oferują najlepszą pizzę na dowóz. Warto zapisać sobie tę listę i wracać do niej, gdy nieco zgłodniejecie. 

Najlepsza pizza na dowóz w Warszawie

Najlepszą pizzę w stolicy zamówicie m.in. z Ciao a Tutti. To kultowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy – część z was na pewno odwiedziło je przynajmniej raz. Kolejnym miejscem, które serwuje prawdziwą pizzę neapolitańską, jest Salsiccia. Miejscówka jest otwarta od niedawna, ale zdążyła podbić serca miłośników kuchni włoskiej i szybko trafiła do czołówki rankingów kulinarnych. Jeżeli wolicie nieoczywiste połączenia, zamówcie pizzę z Reginy. W menu jednego z najbardziej cool barów w Warszawie znajdziecie m.in. pizzę z awokado i serem kozim albo z soloną kaczką. Fani pizzy neapolitańskiej i w ogóle włoskiego jedzenia bardzo chętnie odwiedzają też w stolicy Mąkę i Wodę (Centrum, jak i ostatnio Żoliborz) czy Nonna Pizzeria

Najlepsza pizza na dowóz – Kraków

Mieszkacie w Krakowie i zastanawiacie się, skąd zamówić najlepszą pizzę? My absolutnie zakochałyśmy się we włoskim klasyku serwowanym przez Nolio. Jest przepyszna, skomponowana ze świetnej jakości składników, a do tego wygląda idealnie. Mogłoby być lepiej? Mieszkańcy Krakowa polecają również pizzerię Garden. Musimy przyznać, że ta miejscówka zebrała dotąd naprawdę wiele pozytywnych opinii.

Najlepsza pizza na dowóz – Trójmiasto

Na brak pysznej pizzy nie mogą narzekać mieszkańcy Trójmiasta. Znakomitą pizzę zamówicie m.in. z Prosto, czyli kameralnego lokalu w sercu Sopotu, w którym korzysta się jedynie z oryginalnych – włoskich składników. Ogromną popularnością i uznaniem cieszy się również pizza z trójmiejskiej sieci restauracji Sempre – lokale, z których możecie zamówić jedzenie, znajdują się w Sopocie i Gdańsku. Na uwagę zasługuje również dość niepozorna pizzeria Ogniem i piecem, która znajduje się w centrum Gdyni. Tamtejsza pizza jest znakomita. Co więcej, pizzeria oferuje bezpieczną dostawę – bez kontaktu z kurierem.

Najlepsza pizza na dowóz we Wrocławiu

Nie zapominamy o stolicy Dolnego Śląska! Które lokale we Wrocławiu serwują najlepszą pizzę z dowozem do domu? Iggy Pizza to miejsce, którego nie można pominąć w żadnym kulinarnym zestawieniu. Tamtejszą (przepyszną!) pizzę możecie zamówić m.in. za pośrednictwem aplikacji Wolt. Mieszkańcom Wrocławia przypadła do gustu również pizza serwowana przez Oliwę i ogień. Charakteryzuje się szerokimi rantami, delikatnym ciastem i bąbelkami, które dowodzą, że została wyrobiona ręcznie, a nie za pomocą wałka. Ale to nie koniec naszych propozycji. Jeśli chodzi o pizzę z VaffaNapoli, nie ma wątpliwości, że stoją za nią osoby z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Na oficjalnym profilu tej pizzerii na Instagramie znajdziecie dokładnie zaznaczone obszary i ceny dowozu.

To zaledwie część lokali gastronomicznych, które serwują przepyszną pizzę na dowóz. Więcej rekomendacji znajdziecie w naszej galerii – na górze strony. Smacznego!

Sprawdziłyśmy, jak popularne restauracje i bary radzą sobie w czasie pandemii. Jak można pomóc ulubionym lokalom gastronomicznym? >>>

Zobacz także: