Ostatnio rząd przedstawił na poszczególne etapy planu powrotu do normalności. Nie wiadomo jednak, kiedy restauracje i inne lokale gastronomiczne będą mogły zostać otwarte, a tym samym zaczną działać na starych zasadach. Na razie wiele miejscówek realizuje zamówienia na wynos, a także z opcją dowozu do domu. Dzięki temu wciąż możemy cieszyć się pysznym jedzeniem z ulubionych lokali gastronomicznych i dodatkowo wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. W gronie knajp, które oferują jedzenie na dowóz, znajdują się oczywiście włoskie restauracje i pizzerie. Ale które serwują najlepszą pizzę? Oto nasze ulubione miejscówki z największych miast w Polsce, w których zamówicie włoski przysmak z dowozem pod same drzwi.

Najlepsza pizza na dowóz w Warszawie

Najlepszą pizzę w stolicy zamówicie m.in. z Ciao a Tutti. To kultowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy – część z was na pewno odwiedziło je przynajmniej raz. Kolejnym miejscem, które serwuje prawdziwą pizzę neapolitańską, jest Salsiccia. Miejscówka jest otwarta od niedawna, ale zdążyła podbić serca miłośników kuchni włoskiej i szybko trafiła do czołówki rankingów kulinarnych. Jeżeli wolicie nieoczywiste połączenia, zamówcie pizzę z Reginy. W menu jednego z najbardziej cool barów w Warszawie znajdziecie m.in. pizzę z awokado i serem kozim albo z soloną kaczką. Pamiętajcie, że zamawiając pizzę i inne dania z Reginy przez aplikację Wolt, możecie kupić również najnowszy numer magazynu Glamour. Z tej opcji mogą skorzystać również klienci restauracji Nadwiślański świt. Co ważne, stamtąd również zamówicie niezwykle smaczną pizzę.

 

Najlepsza pizza na dowóz – Kraków

Mieszkacie w Krakowie i zastanawiacie się, skąd zamówić najlepszą pizzę? My absolutnie zakochałyśmy się we włoskim klasyku serwowanym przez Nolio. Jest przepyszna, skomponowała ze świetnej jakości składników, a do tego wygląda idealnie. Mogłoby być lepiej? Mieszkańcy Krakowa polecają również pizzerię Garden. Musimy przyznać, że ta miejscówka zebrała dotąd naprawdę wiele pozytywnych opinii.

Najlepsza pizza na dowóz – Trójmiasto

Na brak pysznej pizzy nie mogą narzekać mieszkańcy Trójmiasta. Znakomitą pizzę zamówicie m.in. z Prosto, czyli kameralnego lokalu w sercu Sopotu, w którym korzysta się jedynie z oryginalnych – włoskich składników. Ogromną popularnością i uznaniem cieszy się również pizza z trójmiejskiej sieci restauracji Sempre – lokale, z których możecie zamówić jedzenie, znajdują się w Sopocie i Gdańsku. Na uwagę zasługuje również dość niepozorna pizzeria Ogniem i piecem, która znajduje się w centrum Gdyni. Tamtejsza pizza jest znakomita. Co więcej, pizzeria oferuje bezpieczną dostawę – bez kontaktu z kurierem.

 

Najlepsza pizza na dowóz we Wrocławiu

Nie zapominamy o stolicy Dolnego Śląsku! Które lokale we Wrocławiu serwują najlepszą pizzę z dowozem do domu? Iggy Pizza to miejsce, którego nie można pominąć w żadnym kulinarnym zestawieniu. Tamtejszą (przepyszną!) pizzę możecie zamówić m.in. za pośrednictwem aplikacji Wolt. Mieszkańcom Wrocławia przypadła do gustu również pizza serwowana przez Oliwę i ogień. Charakteryzuje się szerokimi rantami, delikatnym ciastem i bąbelkami, które dowodzą, że została wyrobiona ręcznie, a nie za pomocą wałka. Ale to nie koniec naszych propozycji. Jeśli chodzi o pizzę z VaffaNapoli, nie ma wątpliwości, że stoją za nią osoby z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Na oficjalnym profilu tej pizzerii na Instagramie znajdziecie dokładnie zaznaczone obszary i ceny dowozu.

To zaledwie część lokali gastronomicznych, które serwują przepyszną pizzę na dowóz. Więcej rekomendacji znajdziecie w naszej galerii – na górze strony. Smacznego!

Sprawdziłyśmy, jak popularne restauracje i bary radzą sobie w czasie pandemii. Jak można pomóc ulubionym lokalom gastronomicznym? >>>