Taylor Swift, podczas rozdania nagród VMA, zdobyła statuetkę w kategorii Video of the Year. Gdy wygłaszała swoją przemowę, zrobiła fankom i fanom niespodziankę i podzieliła się z nimi informacją o nowej, dziesiątej już płycie „Midnights”. Zaczęły się spekulacje. Wszyscy chcieli dowiedzieć się od razu, jaka historia tym razem stoi za powstaniem nowego albumu artystki. Tajemniczy tytuł dodatkowo wzbudził mnóstwo emocji i fanowskich teorii. I want your midnights, but I’ll be cleaning up bottles with you on New Year’s Day – śpiewa Taylor w piosence „Lover”. Czy już wtedy myślała nad tym albumem? Sprawdźcie, co wiemy o nowym krążku. 

Nowy album Taylor Swift – tytuł

Piosenkarka ujawniła tytuł swojego albumu w poście na Instagramie, który opublikowała 29 sierpnia. Jak wspominaliśmy na początku artykułu, nowy album będzie nazywał się „Midnights”.

Nowy album Taylor Swift – data wydania

Kolejna kwestia to premiera „Midnights”, która zbliża się wielkimi krokami. Nowe utwory amerykańskiej artystki ujrzą światło dzienne za trzy dni!! Zgodnie z zapowiedziami album ukaże się 21 października tego roku. Czekamy!

Nowy album Taylor Swift – data premiery nie jest przypadkowa

Czujni fani i fanki zauważyli, że data wydania płyty może mieć ukryte znaczenie… Taylor ma swój szczęśliwy numer, jest to 13. Poza tym lubi wplatać różne symbole do swojej twórczości, jak również do promocji jej. Co ciekawe, gdy zsumujemy cyfry 2, 1 i 10 (od dwudziestego pierwszego dnia dziesiątego miesiąca), to otrzymamy właśnie tę liczbę!

Nowy album Taylor Swift – ile będzie piosenek?

Szczęśliwa liczba Taylor Swift wpłynęła również na liczbę piosenek na jej najnowszym albumie. Jak łatwo się domyślić, będzie ich właśnie 13. A my znamy już ich tytuły. Dodatkowo artystka dodała trzy bonusowe tracki!

Nowy album Taylor Swift – tytuły piosenek

Autorka hitu „Blank Space” postanowiła w nietypowy sposób przekazać fankom i fanom tytuły nowych piosenek. Artystka stworzyła serię na swoim TikToku, którą nazwała Midnights Mayhem With Me. To właśnie za jej pośrednictwem losowo przekazuje obserwatorkom i obserwatorom poszczególne nazwy.

@taylorswift Midnights tracklist reveal!! Introducing: Midnights Mayhem with Me 🌌😎 #TSmidnighTS #SwiftTok #MidnightsMayhemWithMe ♬ Midnights Mayhem episode 1 - Taylor Swift

Znamy już wszystkie tytuły! Jeszcze niedawno znaliśmy nazwy jedynie czterech. Piosenka numer 6 będzie nazywać się „Midnight Rain”, piosenka numer 7 zostanie zatytułowana „Question…?”, piosenka numer 8 to „Vigilante Shit”. Trzynasta i ostatnia piosenka z płyty (wokalistka ogłosiła jej tytuł jako pierwszy) to „Mastermind”. Teraz, kiedy znamy już wszystkie, możemy wam je opublikować. A więc... Oto one. Od początku, po kolei. „Lavender Haze", „Maroon", „Anti-Hero", „Snow on the Beach" (z Laną Del Ray!!!), „You're on Your Own, Kid", „Midnight Rain", „Question...?", „Vigilante Shit", „Bejeweled", „Labyrinth", „Karma", „Sweet Nothing", „Mastermind". Trzy bonusowe tracki to: „Hits Different", „You're on Your Own, Kid" (Strings remix) i „Sweet Nothing" (Piano remix).

Zobacz także:

Nowy album Taylor Swift – producent

W filmiku zza kulis powstawania płyty, który piosenkarka opublikowała na Instagramie, możemy zobaczyć producenta, współpracującego przy „Midnights”. Jest nim Jack Antonoff. To nie pierwszy raz, kiedy Taylor i Jack pracują razem, dlatego możemy być niemal pewne i pewni, że z tej współpracy wyjdzie coś dobrego.

Antonoff pracował między innymi przy piątym albumie Taylor Swift – „1989”. Razem z artystką napisał i wyprodukował trzy piosenki z tej płyty. Są to „Out of the Woods”, „I Wish You Would” i „You Are In Love”. Producent był też jednym z twórców między innymi hitów „I Don’t Wanna Live Forever” i „Look What You Made Me Do”.

Nowy album Taylor Swift – okładki do wyboru

Taylor Swift wie, jak dopiąć wszystko na ostatni guzik i stworzyć idealną całość. Do kupienia dostępne będą aż trzy specjalne edycje płyty (w tym wersja winylowa). Tylne okładki albumów są różnymi częściami zegara, tak więc kupując cztery płyty możemy złożyć z nich pełny zegar. Piosenkarka pokazuje to na filmiku, który opublikowała na Instagramie. Zobaczcie:

Nowy album Taylor Swift – o czym będzie?

Album „Midnights” opowiadać ma o 13 nieprzespanych nocach z życia artystki. To kolekcja muzyki napisanej w środku nocy. Podróż przez lęki i słodkie sny. (…) Dla nas wszystkich, którzy zdecydowaliśmy się zapalić latarnie i iść na poszukiwania – mając nadzieję, że może, kiedy zegar wybije dwunastą… spotkamy się – brzmi opis płyty. Zapowiada się niezwykle tajemniczo.

Nowy album Taylor Swift - artystka opublikowała słowa jednej z piosenek!

Taylor ujawniła linijkę tekstu jednej z jej piosenek z rozmachem. Pokazała się ona na billboardzie Spotify'a na samym Times Square w Nowym Jorku. Nie trzymamy was w dłużej w niepewności. Ten wers jednego z utworów brzmi: I should not be left to my own devices... Więcej linijek tekstów ukaże się również w innych miastach w ciągu tego tygodnia. Jest to efekt współpracy artystki ze Spotify'em. Czekamy!