Euforia w związku z tym, że pojawi się kolejny sezon serialu Seks w wielkim mieście zaczyna opadać. Powód? W nowej, siódmej już części kultowej produkcji HBO zabraknie czołowych postaci. Na ekran nie powrócił Kim Cattrall wcielająca się w postać jednej z głównych bohaterek Seksu w wielkim mieście Samanthy Jones, a kulisy jej nieobecności mają związek z konfilktem, jaki zrodził się między Cattrall, a serialową Carrie Bradshaw, czyli Sarah Jessiką Parker. Teraz okazuje się, że Carrie w nowym sezonie SATC zostanie nie tylko bez jednej z przyjaciółek, ale również ukochanego. Tak, amerykańskie serwisy plotkarskie podają, że Chris Noth grający Mr. Biga nie pojawi się w And Just Like That – tak brzmi tytuł nowego sezonu SATC. Powód tej decyzji nie jest znany, a HBO Max, gdzie ma pojawić się produkcja, nie odniosło się jeszcze do tych plotek.

Warto tutaj wspomnieć, że Chris Noth pojawiał się we wszystkich sześciu sezonach SATC, a oprócz tego w filmach o dalszych losach bohaterek. W pierwszym filmie z 2008 roku Mr. Big i Carrie biorą ślub, a w drugim ich relacja wisi na włosku, ale wszystko kończy się happy endem. Wygląda na to, jeśli doniesienia potwierdzą się i Big zniknie z życia postaci granej przez Sarah Jessikę Parker, wyjdzie na to, że ich sielanka nie trwała długo. No chyba, że twórcy postawią na jeszcze bardziej tragiczny scenariusz…

Seks w wielkim mieście – nowy sezon serialu bez kluczowych postaci. Kogo zabraknie?

Oprócz Kim Cattrall i Chrisa Notha, czyli Samanthy i Mr. Biga, w kontynuacji Seksu w wielkim mieście nie pojawi się jeszcze jeden z ważnych bohaterów – ukochany Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon), Steve Brady grany przez Davida Eigenberga. Taką informację podał m.in. portal Page Six. Biorąc pod uwagę fakt, że między tą dwójką nie układało się najlepiej w pierwszej filmowej części – Steve wyznał Mirandzie, że ją zdradził – scenarzyści będą mieli jakiś punkt odniesienia.

Nowy Seks w wielkim mieście, czyli And Just Like That – o czym będzie kontynuacja serialu i kto pojawi się w obsadzie?

W kontynuacji produkcji Seks w wielkim mieście, do której zdjęcia ruszają wiosną tego roku, na pewno pojawią się Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw), Cynthia Nixon (Miranda Hobbes) oraz Kristin Davis grająca Charlotte York Goldenblatt. Każda z nich oficjalnie potwierdziła swoją obecność. Co do pozostałych postaci, które pamiętamy z poprzednich sezonów nagrywanych w latach 1998-2004 nie mamy takiej pewności. Mamy tutaj na myśli choćby męża Charlotte, Harry’ego (Evan Handler), Stanforda Blatcha (Willie Garson) czy Anthony’ego Marentino (Mario Cantone).

Jak zostanie wytłumaczony brak Samanthy w kontynuacji Seksu w wielkim mieście? Dyrektor wykonawczy HBO Casey Bloys oraz Michael Patrick King, który odpowiada za produkcję serialu, planują sprowadzić ten wątek do kłótni bohaterki Kim Cattrall i serialowej Carrie, co przyczyniło się do zakończenia ich przyjaźni. Wygląda na to, że inspirowały ich prawdziwe wydarzenia... Daily Mail donosi, że produkcja planuje także, by Samanthę zastąpiły dwa wyraziste charaktery – silna afroamerykańska kobieta oraz postać z azjatyckimi korzeniami. Więcej szczegółów dotyczących fabuły nowego Seksu w wielkim mieście nie znamy. Z jednej strony twórcy siódmego sezonu SATC mają więc całkiem duże pole do popisu, ale z drugiej – czym jest ten serial bez Samanty i Biga? Nie wiemy jak wy, ale coś czujemy, że dla nas – wielkich fanów serialu - seans nowego Seksu… będzie dla nas bardziej przykrym obowiązkiem niż wielką przyjemnością, jak miało to miejsce do tej pory.