Sanctify to singiel, na który czekałyśmy bardzo długo. To właśnie on jest zapowiedzią kolejnej, drugiej płyty zespołu Years & Years. Tym razem Olly Alexander zaprasza nas do własnego świata, a świeżo nagrany klip zachęca nas do kierowania się własną wyobraźnią – po prostu: warto marzyć.

Nowa piosenka to powrót do nastoletnich i szalonych lat Olly’iego, który bawił się wtedy do Slave 4 U autorstwa Britney Spears. Całość utrzymana jest w klimatach brytyjskiego popu i taki właśnie będzie cały album. Poznając kolejne utwory z płyty, oglądając kolejne klipy, a nawet przechodząc przez kolejne wersy piosenek, coraz bardziej zagłębimy się w rzeczywistość, do której zaprasza nas Olly.

Chcę zabrać ludzi w dziką i cudowną podróż przez moje marzenia do świata, który jest zupełnie różny od naszej codzienności. Myślałem o tej krainie od dawna. To z niej czerpałem mnóstwo inspiracji do opowiadania historii o tożsamości, seksualności, sławie i byciu muzykiem.

ZOBACZ TAKŻE: Julia Wieniawa i Antek Królikowski pokazali zdjęcia z dzieciństwa.Zobaczcie, jak wyglądali! >>>

Lider Years & Years nie odkrywa przed nami wszystkich szczegółów i zapowiada, że fani będą zaskoczeni. Ma jednak nadzieję, że będą zadowoleni i że spodoba im się nowy album. Pierwsza płyta grupy okazała się prawdziwym muzycznym hitem. Single z albumu Communion wdrapały się na szczyty list przebojów w 2015 roku, a albumy sprzedały się w ilości prawie dwóch milionów egzemplarzy.