Robert Pattinson wciąż jest kojarzony przede wszystkim z wampirem z filmu „Zmierzch”. Czy ta rola sprawi, że teraz będzie przede wszystkim Batmanem?

Jest nowy zwiastun do filmu „The Batman”

Nowy zwiastun do filmu „The Batman” miał swoją premierę podczas DC FanDome, czyli wirtualnej imprezy dla miłośników komiksów wydawanych pod banderą DC Comics. Nowa mroczna wersja filmu z Robertem Pattinsonem to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów o superbohaterach. Akcja filmu rozgrywa się zaledwie kilka lat po rozpoczęciu przez Batmana swojej kariery jako superbohatera. Fani i fanki będą mieli okazję spojrzeć nie tylko na początki Mrocznego Rycerza, ale również na wielu innych protagonistów i sprzymierzeńców tego superbohatera, w tym Catwoman (Zoë Kravitz), Jamesa Gordona (Jeffrey Wright), Alfreda (Andy Serkis) i Pingwina (Colin Farrell). Nowy zwiastun daje również pierwsze prawdziwe spojrzenie na Paula Dano w roli ikonicznego złoczyńcy Batmana – Człowieka-Zagadki, który wydaje się być przerażającym seryjnym mordercą.

„Co jest czarne, niebieskie i martwe?” – słyszymy jego pytanie.

Ujęcie otwierające trailer pokazuje mężczyznę, którego widzimy tylko od tyłu, siedzącego przy ladzie i popijającego kawę, gdy pojawiają się policjanci. Podnosi ręce do góry, a oni przyciskają go do blatu, by go zakuć w kajdanki, a gdy jest zabierany, widzimy jego symbol w w piance latte – znak zapytania. Najnowszy zwiastun ma zdecydowanie inny klimat niż poprzednie odsłony sagi o Batmanie. Balansuje między światłem a mrokiem w sposób, który nadaje mu niemalże efekt filmu noir. Nie dowiadujemy się wiele więcej o bohaterach, ale zdecydowanie mamy wrażenie, że ten młodszy Batman jeszcze nie do końca utożsamia się z bohaterem.

Pierwszy zwiastun filmu – wypuszczony ponad rok temu na imprezie DC FanDome 2020 – oferował ledwie namiastkę filmu, bazując na niewielkiej ilości gotowego materiału, który powstał zanim COVID-19 spowodował zamknięcie produkcji w marcu 2020 roku. Ekipa filmowa została również zmuszona do ponownego wstrzymania prac we wrześniu tego samego roku, zaledwie kilka dni po tym, jak produkcja została ponownie uruchomiona, gdy Pattinson miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

„The Batman” – kiedy premiera filmu?

Droga Batmana do kin była długa. Pierwotnie miał trafić na ekrany kin 21 czerwca, ale został przesunięty na 1 października. Premiera w tamtym terminie również się nie odbyła. Ostatecznie film ma trafić do kin 4 marca 2022 roku. Fani muszą zatem poczekać niemal rok dłużej niż pierwotnie zakładano.