W poprzedni piątek premierę miał najnowszy film projektanta "Nocturne Animal", którego pokaz zakończył się 10 minutowymi owacjami na stojąco. Artysta nie marnował jednak czasu. Po kilku letniej przerwie Tom Ford powrócił do świata mody i zrobił to w gwiazdorskim stylu.

Podczas pokazu kolekcji projektanta na sezon jesień 2016 w eksluzywnym wnętrzu Four Season Restaurnt pojawiła się imponująca liczba światowych gwiazd. Przy okrągłych stołach, między którymi na platformie ustawiono wybieg, zobaczyć można było, Alicie Keys, Umę Thurman, Baza Luhrmanna, Toma Hanksa, Naomi Campbell i największą muzę Forda, Julianne Moore.

Oprócz widowni wypełnionej największymi gwiazdami, Tom Ford postanowił zaskoczyć nas jeszcze jedną rzeczą. Idąc w ślady domu mody Burberry był to pierwszy pokaz show-now-shop-now w historii działania marki. Projektant w wywiadzie dla magazynu "GQ" zdradził, że zdecydował się na ten krok, by wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Ford przyznał, że nie widzi sensu we wcześniejszym pokazywaniu najnowszych projektów klientom, którzy muszą potem czekać z ich kupnem kilka miesięcy. Stąd decyzja o tym, by wszystkie rzeczy, które pojawiły się na pokazie były dostępne w sprzedaży tu i teraz.