Najczęściej powtarza się ten sam scenariusz - czujemy, że ten moment nadchodzi, ale jak na złość jedna za drugą sypią się przeszkody, by od razu umówić się na strzyżenie. Albo wolne terminy wypadają dopiero za miesiąc i nie ma innego wyjścia, niż zmagać się z chaosem na głowie przez kolejne tygodnie. Zwłaszcza w przypadku krótkich włosów utrata linii fryzury widoczna jest bardzo szybko i gdy przegapimy właściwy moment, zaczyna być naprawdę dramatycznie. A to takie proste! Włosy same dają sygnał, kiedy nadchodzi TEN moment. Na co zwracać uwagę?

Jak dobrać kolor włosów do karnacji?

Obcinanie włosów – zapowiedź zmiany

To intuicyjne – jeśli właśnie osiągnęłaś krytyczny punkt i wiesz, że nic nie będzie tak jak dawniej, to najlepszy sposób, by zasygnalizować to światu. Im bardziej radykalne cięcie, tym lepiej. Być może to jedyna okazja, by bez większych konsekwencji i konieczności tłumaczenia się z tego, obciąć się na zapałkę.  

Obcinanie włosów - rozczesywanie

To także jeden z bardziej czytelnych sygnałów - gdy przestajesz panować nad tym, jak włosy się plączą. Zamiast mnożyć na łazienkowej półce kosmetyki ułatwiające rozczesywanie, wystarczy umówić nawet na symboliczne podcięcie. To odciąży włosy i pozwoli je znowu ujarzmić. 

Obcinanie włosów - rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki to jasny komunikat, że przegapiłaś wcześniejsze sygnały i prośby włosów o cięcie! To, znak, że sytuacja będzie tylko się pogarszać, a włosy będą coraz trudniejsze do ułożenia.

Obcinanie włosów – utrata objętości

Znacie to? Niezależnie od zastosowanych produktów czy suszenia włosów z głową w dół, po kilkunastu minutach cała fryzura „siada”. To znak, że włosy są zbyt ciężkie – przyda się cieniowanie i skrócenie końcówek, a zmiana widoczna będzie od zaraz.

Obcinanie włosów – fryzura zupełnie traci kształt

Jeśli „bad hair day” zdarza ci się coraz częściej, nie ignoruj tego. To postępuje i nie ma co ukrywać fatalnej fryzury pod postacią nowych upięć. Nie ma innego wyjścia poza wizytą u fryzjera.

Obcinanie włosów – czas na zmiany

Jeśli orientujesz się, że nosisz tę samą fryzurę od gimnazjum, a wcale nie czujesz, że to twoja życiowa – więcej argumentów naprawdę nie potrzeba. Samo cięcie może nie wystarczyć. Może to dobry moment na poeksperymentowanie z kolorem?

Obcinanie włosów - kręcone włosy tracą fason

Tak, nawet kręcone włosy zaczynają siwe buntować i dopominać o swoje. Jeśli fryzura zaczyna formować się na kształt trójkąta, czyli loki sprawiają wrażenie, jakby były zbyt ciężkie w stosunku do góry, nie można dłużej ignorować faktu, że nie widziały nożyczek od tygodni.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?