Dotychczasowe trzy sezony serialu „Obsesja Eve” cieszyły się ogromną popularnością. Nie dziwi zatem fakt, że (ku uciesze miłośników tej produkcji) mimo przedłużających się problemów i utrudnień, finalnie podjęto decyzję, aby kontynuować prace nad kolejnym sezonem.

Wygrywał najważniejsze nagrody i jest jednym z najlepiej rozwijających się programów w amerykańskiej telewizji od sześciu lat – zdradziła w Hollywood Reporter Sarah Barnett, prezeska AMC Networks Entertainment Group i AMC Studios (wypowiedź ze stycznia 2020).

Tym, co przez długi czas stawało jednak na przeszkodzie w realizacji tych planów, była oczywiście pandemia. Komentarze fanek i fanów mówią same za siebie: „Czekałem dwa lata", „Jestem podekscytowana, ale i smutna, bo nie chcę, żeby serial się skończył". 

„Obsesja Eve”: informacje o 4 sezonie

Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 w lipcu 2020 roku na czas nieokreślony wstrzymano działania nad ostatnim sezonem serialu „Obsesja Eve”. Zdjęcia odbywały się w wielu europejskich lokalizacjach i właśnie to, w połączeniu z pandemicznymi restrykcjami, było jednym z głównych powodów utrudnień w stworzeniu konkretnego harmonogramu oraz ich dokończeniu. W październiku 2021 roku fanki i fani odetchnęli jednak z ulgą – stacja BBC poinformowała, że wznowiono prace nad kolejnym sezonem tego serialu.

Teraz, kiedy zdjęcia znów trwają, możemy zdradzić wszystko, co wiadomo na temat 4 sezonu serialu „Obsesja Eve”. Pierwszy, długo wyczekiwany, zwiastun pojawił się 16 grudnia. Nie zdradza on nam wprawdzie zbyt wielu szczegółów, niewątpliwie jednak wprowadza w niesamowity klimat tej produkcji. Zresztą, sami zobaczcie:

Laura Neal („Sex Education” czy „Secret Diary of a Call Girl”) to nowa, główna scenarzystka oraz producentka wykonawcza. Serial został stworzony przez Phoebe Waller-Bridge (autorka kultowego serialu „Fleabag”). W obsadzie znajdziemy nazwiska takie jak m.in. Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Darren Boyd i Owen McDonnell.

„Obsesja Eve”: data premiery 4 sezonu

Wiemy, kiedy odbędzie się premiera 4 sezonu sezonu „Obsesji Eve”. Serwis Deadline potwierdził, że emisja nowych odcinków będzie mieć miejsce już 27 lutego 2022 (W BBC America 27 lutego, w AMC dzień później, 28 lutego, z kolei subskrybenci AMC+ będą mogli mogli oglądać pierwsze dwa odcinki już od 20 lutego). W Polsce serial zobaczymy na HBO Go. Na finałową serię będzie się składać 8 odcinków.

„Obsesja Eve”: o czym będzie 4 sezon?

W ramach przypomnienia - serial „Obsesja Eve” opowiada o losach brytyjskiej agentki śledczej, Eve Polastri, która próbuje wytropić psychopatyczną, pozbawioną lęku i skrupułów zabójczynię, Villanelle. Obie zaczynają mieć obsesję na swoim punkcie. Według komunikatu prasowego, w 4 sezonie bohaterka Eve (Sandra Oh), Villanelle (Jocie Comer) oraz Carolyn (Fiona Shaw) znajdą się w zupełnie innych miejscach. Oto, jak brzmi oficjalne podsumowanie tej serii:

Zobacz także:

Eve wyrusza na misję zemsty, podczas gdy Villanelle znalazła zupełnie nową społeczność, gdzie stara się udowodnić, że nie jest potworem, a Carolyn, po zabiciu Paula, wciąż ściga Dwunastkę.

Ostatni sezon „Obsesji Eve” przedstawia losy kobiet pochłoniętych pasją, obsesją i chęcią zemsty. Całość zmierza w kierunku niesamowitego finału. W galerii znajdziecie kadry z 4 sezonu ostatniej serii.

4. sezon „Obsesji Eve” – pełen trailer

Doczekałyśmy i doczekaliśmy się także zwiastuna finałowego sezonu serialu „Obsesja Eve”  / „Killing Eve”. Widzimy w nim, jak Villanelle wyznaje podczas terapii, że zabiła dwie osoby, choć bardzo starała się tego uniknąć... Nie brakuje też goracych tudzież romantycznych ujęć, pod tym względem jak wynika z zapowiedzi będzie się działo i u Villanelle, i u Eve... Zresztą zobaczcie same i sami!