Jeśli wierzyć słowom młodej gwiazdy Mohamed Hadid uciekał się do wyjątkowo perfidnego fortelu: kontaktując się przez Instagram z modelkami, które chciał nakłonić do współżycia, by uśpić ich czujność i zachęcić do spotkania, powoływał się na pokrewieństwo z Gigi i Bellą, a konto, z którego wysyłał wiadomości opatrzone były zdjęciem starszej z nich.  

Miranda Vee, 23-letnia modelka złożyła oficjalnie zawiadomienie na policji w Los Angeles zarzucając ojcu sióstr Hadid gwałt, którego milioner miał się rzekomo dopuścić się podczas randki z nią w marcu ubiegłego roku. Co więcej, modelka obciążyła podobnymi oskarżeniami także jednego z  gigantów branży mody – Paula Marciano, współzałożyciela marki Guess. Ten ostatni już wcześniej spotkał się z podobnymi zarzutami – w serii wpisów na mediach społecznościowych o nadużycia seksualne posądziła go Kate Upton.

Vee podając szczegóły, zeznała także, że spotkanie z Mohamedem Hadidem miało zaskakujący, najgorszy z możliwych finał: ośmielona szampanem i pozycją biznesmena, mimo sprzeciwu, ostatecznie uległa nachalnym zalotom 69-letniego bogacza zakończonym niezabezpieczonym zbliżeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie są urodowe triki Belli Hadid?

Jako że sprawa została przekazana policji, a modelka złożyła już zeznania, całość toczy się z dala od kamer i nie udziela się w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji. Sam oskarżony ostro odcina się od całego zdarzenia zaprzeczając, jakoby w jakikolwiek sposób wykorzystał Vee. Przyznaje się natomiast do znajomości z modelką twierdząc, że był jej… fanem.

ZOBACZ TEŻ: Yolanda Hadid zabrała głos w sprawie ślubu Gigi i Zayna

Hadid nie pierwszy raz zdradził się ze swoją słabością do dużo młodszych piękności – jego narzeczona Shiva Safai, która odmawia komentarza w sprawie,  jest starsza od jego córek zaledwie o 15 lat.

Zobacz także:

Mówi się też, że to nie jedyna podobna sytuacja, gdy Hadid nadużył swej pozycji, a motyw uwodzenia młodych aspirujących modelek sposobem na córki to jego klasyczne zagranie. Jak sądzicie, czy cała sytuacja z Mohamedem Hadidem może zaszkodzić karierze zamieszanych w cała sytuację Gigi i jej młodszej siostry Belli?

ZOBACZ TEŻ: Bella Hadid pierwszy raz publicznie o swojej chorobie