Olga Tokarczuk powraca z nową książką! Pierwszą od ośmiu lat i po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. Chyba wszyscy miłośnicy literatury czekali na tę wiadomość – czytamy w poście na instagramowym profilu Wydawnictwa Literackiego, którego nakładem ukaże się powieść polskiej pisarki. O czym jest „Empuzjon” i na kiedy zaplanowano premierę? Oto wszystko, co wiemy na ten temat. 

„Empuzjon” – o czym jest nowa powieść Olgi Tokarczuk? 

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące „Empuzjonu” autorstwa Olgi TokarczukAkcja powieści toczy się w 1913 roku w uzdrowisku Görbersdorf, czyli dzisiejszym Sokołowsku na Dolnym Śląsku. Głównym bohaterem jest Mieczysław Wojnicz – student ze Lwowa, który przyjeżdża do wspomnianego sanatorium ze względu na problemy zdrowotne. Poznaje tam wielu ciekawych kuracjuszy. Niestety do niego, jak również do pozostałych mieszkańców pensjonatu docierają historie o dramatycznych wydarzeniach w okolicy. 

Olga Tokarczuk w Empuzjonie odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić – czytamy na stronie internetowej Wydawnictwa Literackiego. 

„Empuzjon” – kiedy premiera?

Premiera nowej książki autorstwa Olgi Tokarczuk już niebawem. Jak poinformowało Wydawnictwo Literackie, „Epuzjon” trafi na półki w księgarniach 1 czerwca 2022 roku. Warto jednak zaznaczyć, że powieść można zamówić już teraz w ramach przedsprzedaży.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.