Wybieracie się na Open'er Festival 2019? Mamy dla Was dwie wiadomości - złą i dobrą. Pierwsza jest taka, że jeśli nastawialiście się na koncert rapera Lil Uzi Vert niestety będziecie musieli obejść się smakiem. Z nieznanych organizatorowi przyczyn muzyk odwołał swój występ, który zaplanowano na drugi dzień imprezy, czyli 4 lipca 2019. Alter Art nie otrzymał też żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Możemy się tylko domyślać, że zmiana planów ze strony rapera może być spowodowana tym, że Lil Uzi Vert już kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, jakoby artysta nie do końca dogadywał się ze swoją wytwórnią i nie czuł wystarczające swobody w tworzeniu swojej muzyki.

Zobacz także: Open'er Festival 2019: Octavian. Wszystko, co powinniście o nim wiedzieć przed koncertem w Gdyni!

A$AP Rocky kolejną gwiazdą Open'er Festival 2019 

Organizatorzy na zmiany w line-upie zareagowali błyskawicznie. I zdaniem wielu, po Lil Uzi nikt płakać raczej nie będzie. Do Gdyni zawita bowiem inny amerykański raper, A$AP Rocky! Zapowiadamy jako gość specjalny wydarzenia, 30-latek zagra 4 lipca na Orange Main Stage. Zachwyceni openerowicze błagają organizatorów na profilu festiwalu na Facebooku, by koncert A$APa nie nałożył się tylko występem Jorji Smith. Czyli chyba wiemy już, na których show Open'er Festival 2019 szykują się największe tłumy. 

Lipcowy koncert Rocky'eg będzie już jego kolejnym w naszym kraju. Raper miał okazję zagrać dla polskiej publiczności rok temu na innym z festiwali organizowanych przez Alter Art, Kraków Live Festival 2018. Niestety, A$AP Rocky pojawił się na scenie tylko na jakieś 40 minut, pozostawiając spory niedosyt. Miejmy nadzieję, że 4 lipca w Gdyni wytrwa przynajmniej godzinę. 

Bilety, zarówno te jednodniowe, weekendowe, jak i karnety na 4 dni ciągle są dostępne. Istnieje możliwość wynajęcia pola namiotowego, gdzie absolutną nowością w tym roku będą domki Open'er Sleephuts. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ