Tegoroczny Open’er Festival 2020 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Niestety rozprzestrzeniający się wirus Covid-19 pokrzyżował nam plany w tym roku, zarówno w kwestii wakacyjnych podróży, jak i letnich festiwali. To było pierwsze lato od kilkunastu lat bez największego muzycznego festiwalu w Polsce. „Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art będziemy pracowali każdego dnia, aby Open’er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy. Wykorzystamy ten czas dobrze (…)”, obiecywał twórca imprezy Mikołaj Ziółkowski w oficjalnym oświadczeniu. I słowa dotrzymał! Organizatorzy nie tracą czasu. Właśnie ogłosili kolejnego headlinera, który wystąpi m.in. obok ASAP Rocky'ego.  Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji.

Open’er Festival 2021: A$AP Rocky headlinerem przyszłorocznej edycji festiwalu! >>>

Open’er 2021: Kendrick Lamar kolejnym headlinerem festiwalu

Organizatorzy stopniowo odsłaniają kolejne karty. Kilka tygodni temu poinformowali, że na Openerze 2021 zagra w końcu ASAP Rocky – koncert w 2019 nie odbył się z powodu zatrzymania go w areszcie w Szwecji, z kolei w tym roku plany pokrzyżowała pandemia. Mamy nadzieję, że w 2021 roku amerykański raper dotrze do Polski i da niezapomniany występ! Właśnie dowiedzieliśmy się, że dołączył do niego Kendrick Lamar, który również miał zagrać w tym roku. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby tegoroczny line up w całości przenieść na przyszły rok. Cieszycie się, że usłyszycie dwóch czołowych raperów w przyszłym roku w Gdyni?

Open’er 2021: znamy artystów kolejnej edycji festiwalu

Kto jeszcze zagra za rok na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo dla polskiej publiczności. Pierwszym wokalistą, którego jakiś czas temu ogłosili organizatorzy, jest ikona muzyki alternatywnej, czyli brytyjski muzyk Thom Yorke! Lider słynnego zespołu Radiohead zagra koncert na Openerze 30 czerwca. Zaprezentuje swój solowy materiał zatytułowany „Tomorrow’s Modern Boxes”. W zeszłym roku legendarny artysta wydał kolejną solową płytę „Anima”, dlatego możemy spodziewać się nowych utworów, wykonanych na żywo. Thom Yorke jest również autorem głośnego soudntrack’u do filmu „Suspiria” w reżyserii Luca Guadagnino. Jesteśmy pewni, że jego koncert na Openerze zapewni słuchaczom wiele emocji!

Podobnie jak duet My Chemical Brothers, który wystąpi na Openerze 2021 3 lipca! Przypomnijmy, że legendarny zespół mial zagrać w Gdyni w tym roku, na szczęście nic straconego! Do energetycznych piosenek laureatów Grammy poskaczemy już za rok! W przyszłym roku wystąpią również: amerykański muzyk bluesowy Seasick Steve (jego nowa płyta ukaże się już w lipcu) oraz jedna z najciekawszych artystek ostatnich, FKA twigs, która zagra na Tent Stage 3 lipca 2021 roku. Na Openerze zagra również popularny zespół Twenty One Piltos, który wystąpi 3 lipca! Za rok posłuchacie również takich artystów jak m.in. Anderson.Paak i Michael Kiwanuka.