Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o tym, że Open’er Festival 2020 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Niestety rozprzestrzeniający się wirus Covid-19 pokrzyżował nam plany w tym roku, zarówno w kwestii wakacyjnych podróży, jak i letnich festiwali. To pierwsze lato od kilkunastu lat bez największego muzycznego festiwalu w Polsce. „Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art będziemy pracowali każdego dnia, aby Open’er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy. Wykorzystamy ten czas dobrze (…)”, obiecywał twórca imprezy Mikołaj Ziółkowski w oficjalnym oświadczeniu. I słowa dotrzymał! Organizatorzy nie tracą czasu. Dzisiaj opublikowano pierwsze ogłoszenia. Poznajcie poniżej artystów, którzy wystąpią na Openerze 2021! Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji.

Open’er 2021: znamy pierwszych artystów kolejnej edycji festiwalu

Organizatorzy nie trzymali nas zbyt długo w niepewności. Na otarcie łez z powodu odwołanego festiwalu w tym roku, ogłosili dzisiaj pierwszych artystów, którzy wystąpią dla polskiej publiczności za rok na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Pierwszym wokalistą jest ikona muzyki alternatywnej, czyli brytyjski muzyk Thom Yorke! Lider słynnego zespołu Radiohead zagra koncert na Openerze 30 czerwca. Zaprezentuje swój solowy materiał zatytułowany „Tomorrow’s Modern Boxes”. W zeszłym roku legendarny artysta wydał kolejną solową płytę „Anima”, dlatego możemy spodziewać się nowych utworów, wykonanych na żywo. Thom Yorke jest również autorem głośnego soudntrack’u do filmu „Suspiria” w reżyserii Luca Guadagnino. Jesteśmy pewni, że jego koncert na Openerze zapewni słuchaczom wiele emocji!

Podobnie jak duet My Chemical Brothers, który wystąpi na Openerze 2021 3 lipca! Przypomnijmy, że legendarny zespół mial zagrać w Gdyni w tym roku, na szczęście nic straconego! Do energetycznych piosenek laureatów Grammy poskaczemy już za rok! W przyszłym roku wystąpią również: amerykański muzyk bluesowy Seasick Steve (jego nowa płyta ukaże się już w lipcu) oraz jedna z najciekawszych artystek ostatnich, FKA twigs, która zagra na Tent Stage 3 lipca 2021 roku. Na Openerze zagra również popularny zespół Twenty One Piltos, który wystąpi 3 lipca!