Do trzech razy sztuka! Tak Open’er Festival zajawił co-headlinera przyszłorocznej edycji, który zagra dla gdyńskiej publiczności 1 lipca 2021 roku, czyli A$AP Rocky’ego. Amerykański raper miał wystąpić na największym polskim festiwalu w 2019 roku, ale kilka dni przed występem w Gdyni trafił do więzienia. Sprawa była na tyle głośna, że zaangażował się w nią nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump interweniując w sprawie Rocky’ego przebywającego w szwedzkim areszcie.

Wielu fanów artysty nie kryło rozczarowania jego nieobecnością, choć ci, którzy dotarli pod scenę nie mogli narzekać. Inny popularny raper, Brytyjczyk Stormzy dał jeden z najlepszych występów zeszłorocznej edycji i rozgrzał publiczność do czerwoności. O zastąpieniu A$AP Rocky’ego zdecydował się w zaledwie 24 godziny i tym samym uratował nie tylko kolegę po fachu, ale i całą imprezę. Z kolei niedługo później organizatorzy ogłosili, że A$AP Rocky nie zapomina o swoich fanach z Polski (i nie tylko), potwierdzając tym samym jego udział w tegorocznej edycji.


„Lato na Pradze” – line-up letnich koncertów >>>
 

Open'er Festival 2021: A$AP Rocky headlinerem! Kto jeszcze wystąpi? 

Niestety i w tym roku Rakimowi Mayersowi nie było dane przylecieć do Polski, ale tym razem już nie z jego winy. Organizatorom plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i Alter Art, choć czekał w sumie do ostatniej chwili, był zmuszony odwołać Open’er Festival 2020, który według planu miałby rozpocząć się wczoraj. Odwołanie tegorocznej edycji było równoznaczne z odwołaniem koncertów również takich gwiazd jak Taylor Swift, The Killers, Kendrick Lamar, Banks, Anderson.Paak czy Twenty One Pilots. Ci ostatni zadeklarowali jednak, że pojawią się w Polsce za rok. Udział w Open’er 2021 potwierdzili też The Chemical Brothers, Thom Yorke, Yungblud, FKA twigs oraz Seasick Steve.

A w tym roku na otarcie łez organizator Open’er Festival stworzył wyjątkowe wydarzenia Take me there, w ramach którego na stronie opener.pl można obejrzeć retransmisje legendarnych festiwalowych koncertów, które odbywały się w Gdyni na przestrzeni dekady. To oznacza, że ponownie można będzie przeżyć koncerty takich artystów, jak Radiohead, Diplo, Foo Fighters, Pharrell Williams, Kasabian, The 1975, Die Antwoord czy Monika Brodka. Pełna rozpiska poniżej!


Orange Warsaw Festival 2021: znamy nową datę wydarzenia i pierwszego headlinera! >>>