Wiktoria Jakubowska o muzyce i ukochanej perkusji

Gościnią kolejnego odcinka Glamour Sound On jest Wiktoria Jakubowska (znana również jako Wiki Drums). Niektórzy mówią o niej „perkusistką gwiazd”, ale – jak sama przyznaje – to określenie bardzo ją bawi. Warto jednak zaznaczyć, że nie wzięło się znikąd. Artystka gra z najlepszymi. Współtworzy zespoły towarzyszące na scenie takim gwiazdom rodzimej muzyki jak m.in.: Karaś / Rogucki, Julia Wieniawa, Paulina Przybysz czy Kasia Lins. Oprócz tego komponuje i aranżuje. Perkusja daje jej wolność. To właśnie dlatego, wygrała z fletem, od którego zaczęła się jej przygoda z muzyką. W wywiadzie dla GLAMOUR, ceniona w branży perkusistka zdradza, czy trudno gra się pop na perkusji, a także wyjaśnia, dlaczego nadal jest mniej perkusistek niż perkusistów. 

Wiktoria Jakubowska w Glamour Sound On

Cały odcinek Glamour Sound On z Wiktorią Jakubowską jest dostępny na Glamour.pl (na górze strony) oraz na kanale Glamour Polska na YouTube. Kolejna rozmowa już w środę o 20:00. 

Fot. Jowita Stęszewska

Wiktoria Jakubowska – kim jest?

Wiktoria Jakubowska to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej cenionych perkusistek w Polsce. Gra z najlepszymi. Choć dziś jest kojarzona przede wszystkim z bębnami, jej przygoda z muzyką rozpoczęła się od innego instrumentu. Od fletu. Uczyła się w szkole muzycznej. Potem studiowała na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Teraz całkowicie poświęca się muzyce. Występuje na scenie, jednak czasem można spotkać ją także w studiu. Chętnie komponuje, produkuje i aranżuje. Co więcej, pracuje nad swoim własnym materiałem.