Nowe, nieograniczone możliwości z urządzeniami Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24 oferuje użytkownikom coś absolutnie wyjątkowego. To wszystko za sprawą Galaxy AI. Nadeszły czasy, w których to głównie smartfony wspierają nas na co dzień. I seria Galaxy S jest tego najlepszym przykładem. To m.in. zasługa AI – technologii potęgującej nieograniczoną przyjemność z używania telefonów. Nowe funkcje, które oferuje, naprawdę ułatwiają życie! Zresztą, sami zobaczcie. 

Materiały prasowe

Galaxy S24 zmienia sposób, w jaki doświadczamy rzeczywistości i zapowiada kolejną dekadę mobilnych innowacji. Galaxy AI bazuje na naszym innowacyjnym dziedzictwie i głębokim zrozumieniu sposobu, w jaki korzystamy ze smartfonów. Cieszymy się, że możemy obserwować, jak technologia Galaxy ułatwia życie użytkowników na całym świecie, otwierając przed nimi nowe możliwości – mówi TM Roh, prezes i szef Mobile eXperience Business w Samsung Electronics.  

Doświadczaj lepiej, mocniej i więcej każdego dnia: funkcje Galaxy AI

Jeszcze prostsza komunikacja

Inteligentne rozwiązania, które oferuje Galaxy AI, przydadzą się nam w wielu rozmaitych zastosowaniach. Podstawową rolą smartfonów jest oczywiście, niezmiennie, komunikacja. Niezwykłym dodatkiem jest fakt, że urządzenia z serii Galaxy S24 pomagają w pokonywaniu barier językowych. Dowód? Oto absolutny game-changer, dzięki któremu wielu ludzi ośmieli się samodzielnie podróżować, otworzy na nowe biznesy, a także pozna inspirujących ludzi. Funkcja Live Translate, czyli tłumaczenie na żywo (dwukierunkowe tłumaczenie głosowe i tekstowe rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym, w aplikacji natywnej). Co więcej, nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych aplikacji. 

Z kolei funkcja Interpreter (Tłumacz) umożliwi rozmówcom natychmiastowe tłumaczenie rozmów na żywo na podzielonym ekranie. Pssst, nie potrzebujesz do tego internetu! Co więcej, wbudowana w klawiaturę Samsung technologia AI tłumaczy wiadomości, maile oraz inne treści w aż... 13 językach!

Piszesz uprzejmą wiadomość do przełożonego? A może tworzysz catchy wpis na swoim Instagramie? W takiej chwili ultraprzydatna jest również funkcja Chat Assist (Asystent pisania). Oferuje ona pomoc w dobraniu tonu rozmowy – tak, aby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm. 

Materiały prasowe

A jeśli często prowadzisz samochód, z pewnością docenisz funkcję Android Auto, która automatycznie streści przychodzące do ciebie wiadomości. Na tym jednak nie koniec! Android Auto zasugeruje też przykładowe odpowiedzi i działania (np. wysłanie komuś przewidywanego czasu dojazdu do celu). Nie ominą cię zatem żadne ważne wiadomości, a przy tym zachowasz pełne skupienie, będąc w trasie. 

Zobacz także:

Note Assist (Asystent notatek) w aplikacji Samsung Notes to kolejna dawka solidnego wsparcia, na które możemy liczyć. Oferuje generowane przez AI podsumowania, tworzenie szablonów (usprawniających robienie notatek przy pomocy gotowych formatów) i tworzenie okładek umożliwiających szybki przegląd notatek.

A kiedy cierpisz na niedoczas (jak niemal każdy z nas), funkcja Transcript Assist (Asystent transkrypcji) zamieni twoją mowę na tekst, tworząc transkrypcje, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań.

Wyszukiwanie online łatwiejsze niż kiedykolwiek

Galaxy S24 to pierwszy smartfon, który oferuje intuicyjną wyszukiwarkę sterowaną gestami. Jest nią Circle to Search (Zakreśl, by wyszukać). To efekt współpracy Galaxy ze światowym liderem w zakresie wyszukiwania informacji, firmą Google. Długie naciśnięcie przycisku Home pozwala zakreślić, zaznaczyć, podświetlić lub dotknąć czegokolwiek na ekranie smartfonów z serii Galaxy S24. Następnie zobaczysz wysokiej jakości wyniki wyszukiwania. Znalazłaś wymarzoną sukienkę na Instagramie? Z tą funkcją szybko dowiesz się, gdzie ją kupić – bez opuszczania aplikacji, z której korzystasz.


Nieograniczone pokłady kreatywności? Proszę bardzo

Jeśli twoją zmorą dotąd były poruszone, rozpikselowane zdjęcia, szczególnie te z dużej odległości (np. na koncertach), z Galaxy S24 Ultra szybko pożegnasz ten problem. Smartfon wyposażono bowiem w Quad Tele System z nowym obiektywem, z 5-krotnym zoomem optycznym. Współpracuje on z matrycą 50 MP, zapewniając optyczne powiększenie obrazu na poziomach 2x, 3x, 5x i 10x (dzięki funkcji Adaptive Pixel Sensor). WOW! Twój ulubiony artysta zostanie idealnie uwieczniony na zrobionych przez ciebie fotografiach.

Użytkownicy mają też możliwość fotografowania przy powiększeniu aż... 100x (!), to wszystko dzięki funkcji udoskonalonego zoomu cyfrowego.

Miłośnicy fotografii docenią również maksymalnie przydatną funkcję Nightography – dzięki niej zdjęcia i filmy wykonane przy pomocy Galaxy S24 wyglądają bowiem perfekcyjnie w każdych warunkach. Galaxy S24 Ultra pozwala uchwycić więcej światła, również po zmroku - to zasługa większego rozmiaru piksela (obecnie wynosi on 1,4 um i jest o 60% większy niż ten w poprzednim modelu). 

Materiały prasowe

Ewentualna edycja obrazu po wykonaniu zdjęcia również jest banalnie prosta – wymazywanie, rekomponowanie i remastering to coś, z czym poradzą sobie nawet laicy. Przyda się im do tego funkcja Edit Suggestion, która wykorzystuje sugestie Galaxy AI dotyczące ewentualnych poprawek każdej fotki. Z kolei funkcja Generative Edit (Edycja generatywna) potrafi wypełniać części tła zdjęcia za pomocą AI. Twoje zdjęcie jest przekrzywione? No worries, AI szybko wypełni nieestetyczne braki!

Tym, co kompletnie nas zaskoczyło, jest też nowa funkcja Instant Slow-mo. Jeżeli szybkie migawki wymagają spowolnienia, pomoże ona wygenerować dodatkowe klatki na podstawie zarejestrowanych ruchów. Dzięki temu dynamiczne sceny zostaną płynnie spowolnione, a obraz stanie się bardziej szczegółowy. 

Opisane wyżej możliwości to tylko część z oferowanych przez Samsung IG, wyjątkowych funkcji. Która z nich urzekła ciebie najbardziej?

 

Więcej informacji o urządzeniach z serii Galaxy S24 znajdziesz na TUTAJ.

 

Materiał promocyjny Samsung.