Stwórz legendarne zdjęcia przy pomocy Xiaomi 14

Oto absolutnie wyjątkowy sprzęt – kompaktowy smartfon premium z optyką nowej generacji marki Leica. Fotograf Sebastian Ćwik wykonał ostatnio sesję zdjęciową wyłącznie przy pomocy wspomnianego flagowca, Xiaomi 14. 

Henri Cartier-Bresson czy Elliott Erwitt – wiedzieliście, że ci wielcy fotografowie też korzystali z legendarnego aparatu Leica?

Podczas naszej ostatniej sesji zdjęciowej dla Xiaomi Sebastian Ćwik wykorzystał Xiaomi 14 nie tylko jako element, z którym pozowała modelka, ale też jako narzędzie swojej pracy, za sprawą którego powstały wszystkie fotografie. Udowodnił przy tym, że wcale nie potrzeba kosztownego, profesjonalnego sprzętu, aby stworzyć piękne zdjęcia. 

A oto wideo, które przedstawia, jak bawiliśmy się podczas dnia zdjęciowego.

Na pierwszym planie sesji przewijał się oczywiście model smartfona Xiaomi 14. Nie przesadzimy mówiąc, że jest to rewolucja w fotografii mobilnej.

Fot. Sebastian Ćwik

To właśnie aparat jest bez wątpienia największym atutem tego flagowca (Xiaomi 14 wyposażono w trzy tylne aparaty, z zakresem ogniskowych od 14 mm do 75 mm). Teleobiektyw 75 mm Leica z ruchomymi soczewkami sprawia, że to urządzenie radzi sobie z fotografią mobilną w każdej sytuacji.

Jeżeli jednak jakimś cudem nie będziesz w 100% zadowolona z efektów swojej sesji, możesz śmiało skorzystać z dostępnych funkcji AI – pozwolą ci one bardzo szybko naprawić (ewentualne) fotograficzne niedociągnięcia. 

Fot. Sebastian Ćwik

Czysta perfekcja: smartfon Xiaomi 14

Nie mogłybyśmy oczywiście pominąć aspektów wizualnych modelu Xiaomi 14. Zbudowano go na ramie strukturalnej z pojedynczego bloku aluminium Xiaomi Guardian Structure. Innowacyjny wyświetlacz został zaokrąglony na obu dłuższych bokach. Model jest dostępny w trzech wersjach obudowy: czarnej, białej i jadeitowej zieleni. Tył telefonów w kolorze białym oraz zielonym jest wykonany z zakrzywionego szkła 3D, z kolei wersja czarna ma matowe plecki, które nie zbierają odcisków palców. Całość wygląda naprawdę stylowo i ultranowocześnie, genialnie sprawdzając się jako dopełnienie mniej lub bardziej eleganckich stylizacji.

Ten telefon jest kompaktowym urządzeniem premium, które skrywa ogromne możliwości. Przekątna ekranu to 6,36”, jest niewiarygodnie lekki i bardzo poręczny. Z pewnością będziesz mieć go przy sobie zawsze wtedy, kiedy okaże ci się potrzebny.

Fot. Sebastian Ćwik

... a takie sytuacje będą mieć miejsce dość często! Jak już wspomnieliśmy, Xiaomi 14 wykorzystuje bowiem technologię AI oferowaną przez system Xiaomi HyperOS. Ten element przyda ci się jednak nie tylko do zdjęć, ale również wtedy, kiedy zwyczajnie zechcesz ułatwić sobie codzienność.
Przykłady? Jest ich wiele! Funkcja Napisy AI umożliwia transkrypcję mowy podczas wideokonferencji, AI Album Search pomaga w wyszukiwaniu zdjęć poprzez opisanie tego, czego szukamy (to zbawienie podczas zakupów). AI Portraits wykorzystując zaawansowane algorytmy, tworzy nowe kompozycje na bazie wcześniej istniejących obrazów. Z kolei AI Expansion ułatwia realistyczne rozbudowanie istniejącej zawartości obrazu na wcześniej wykonanym zdjęciu.

Fot. Sebastian Ćwik

Xiaomi 14 jest bardzo wydajnym urządzeniem, możesz z niego swobodnie korzystać przez cały dzień. Padła ci bateria? Nie szkodzi! 100% energii uzyskasz już po około 30 minutach ładowania (co istotne – ładowarkę otrzymasz w zestawie z telefonem, przy zakupie). Dodatkowo certyfikat wodoodporności IP68 gwarantuje niezawodność w każdych warunkach. Warto również wspomnieć, że Xiaomi HyperOS to autorski system operacyjny marki, na który składa się szereg innowacyjnych rozwiązań pozwalających na bezproblemową łączność bardzo różnych urządzeń działających w tym systemie w jednym, bezpiecznym środowisku.

Przyznajcie sami – jakość zdjęć z tej sesji prezentuje się naprawdę imponująco. Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość fotografii modowej? Kto wie! Jedno jest pewne – dzięki Xiaomi 14 możemy utrwalić cenne chwile w jakości, która nie odbiega wizualnie od kadrów uwiecznionych profesjonalnymi aparatami fotograficznymi.

... ALE poza zdjęciami, Xiaomi 14 uchodzi też za lidera w dziedzinie wideo. Obsługuje rozdzielczość 8K/24fps we wszystkich trzech tylnych aparatach. Dzięki optyce Leica i matrycom 50 MP, filmy o jakości 8K są bardzo klarowne, a ich profesjonalna edycja podczas postprodukcji jest jeszcze prostsza. Rozwijaj więc swoją pasję, bez wymówek!

Smartfon Xiaomi 14 i zegarek Xiaomi Watch S3: wykorzystaj ich potencjał

Jeżeli szukasz dodatkowych urządzeń, które będą świetnie współgrać ze smartfonem Xiaomi 14, warto rozważyć np. zegarek Xiaomi Watch S3. To wielofunkcyjny smartwatch o ultraestetycznym wyglądzie. Jest bardzo praktyczny i będzie ci pasował do naprawdę wielu różnych stylówek (jego design nawiązuje do klasycznych zegarków, a taka stylistyka nigdy nie wychodzi z mody).

Psst, możesz też spersonalizować swój gadżet, wymieniając wedle uznania fronty czy paski. Jego kolejny atut to możliwość stworzenia unikalnej tarczy – niech to urządzenie absolutnie wyjątkowe i tylko twoje.

Materiały prasowe

Postaw swoją wygodę na pierwszym miejscu – podczas sprawdzania pogody, robienia zdjęć czy odrzucania połączeń w prosty sposób kontroluj swój telefon za pomocą ruchów nadgarstka. Kolejna rzecz, z której same chętnie korzystamy? Smartwatch umożliwia zaawansowane opcje monitorowania stanu zdrowia czy snu. To pozwala oczywiście zatroszczyć się o lepsze samopoczucie. Nie bez znaczenia jest także długi czas pracy baterii (nie musisz martwić się tematem ładowania przez około 15 dni). Szybkość ładowania również imponuje – już po pięciu minutach ładowania uzyskasz zapas energii na dwa dni pracy urządzenia). How cool is that?


Marzyłaś o robieniu zdjęć, ale dotąd wychodziłaś z założenia, że nie masz czym? Od dawna chciałaś tworzyć wideo, ale wydawało ci się, że potrzebujesz do tego kosztownego, profesjonalnego sprzętu? Zastanawiałaś się, jak możesz zadbać o siebie i poprawić higienę swojego snu albo zmotywować się do ćwiczeń? W tym wszystkim pomogą ci urządzenia Xiaomi.

Smartfon Xiaomi 14 + smartwatch Xiaomi Watch S3 to połączenie idealne. Te projekty zachwycają nie tylko ze względu na oryginalny design, którym się wyróżniają, ale także przez wzgląd na nowoczesne funkcje, które zdecydowanie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie... i realizację naszych marzeń. 

Kupisz je TUTAJ

 

Materiał promocyjny marki Xiaomi.