Aby trafić na prestiżową listę 50. najbogatszych Polek w kraju, trzeba posiadać majątek o wartości przynajmniej 63 milionów złotych. W tym roku Polkom udało się go znacznie przekroczyć. 50 kobiet, łącznie zgromadziło majątek wyceniany na 31 miliardów złotych! Rok temu wynosił on o miliard złotych mniej. To nowy rekord. Oznacza to, że Polki cały czas się wzbogacają. Zobaczcie, kto znalazł się na liście.

Podium rankingu najbogatszych kobiet w Polsce

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Dominika Kulczyk, której majątek szacuje się na 9 miliardów złotych. Stanowi on więc mniej więcej jedną trzecią całości zgromadzonej przez 50 kobiet. W ciągu tego roku bizneswoman wzbogaciła się o 700 milionów złotych. Mama Dominiki, Grażyna Kulczyk, zajęła czwarte miejsce w rankingu. Drugie miejsce zajęła Barbara Komorowska, czyli producentka artykułów spożywczych marki Bakoma. Jej majątek to 2,2 miliarda złotych. W 2021 roku było to 2,1 miliarda. Ostatnie miejsce na podium należy do Małgorzaty Adamkiewicz, czyli właścicielki firmy farmaceutycznej Adamed. Ona również, przez rok, wzbogaciła się o 100 milionów złotych. Aktualnie jej majątek wynosi 2 miliardy złotych.

10 najbogatszych Polek według rankingu „Wprost”

W pierwszej dziesiątce prestiżowej listy magazynu „Wprost” znalazły się:

  • Dominika Kulczyk (9 miliardów złotych),
  • Barbara Komorowska (2,2 miliarda złotych),
  • Małgorzata Adamkiewicz (2 miliardy złotych),
  • Grażyna Kulczyk (1,9 miliarda złotych),
  • Katarzyna Frank-Niemczycka (1,1 miliarda złotych),
  • Teresa Mokrysz (1,1 miliarda złotych),
  • Urszula Siecińska (933 miliony złotych),
  • Elżbieta Kaczmarek (900 milionów złotych),
  • Zyta Olszewska (900 milionów złotych),
  • Anna Podniesińska (890 milionów złotych).

Które miejsca zajęły Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska?

Oczywiście na liście znalazły się także nasze topowe trenerki fitness, które teraz są już właścicielkami nie tylko sportowego imperium, ale i różnych powiązanych z tym marek. Anna Lewandowska uplasowała się na dwudziestym czwartym miejscu w rankingu, z majątkiem w wysokości 313 milionów złotych. Trenerka dorobiła się tej kwoty dzięki markom, takim jak: Eat by Ann (zdrowe jedzenie), Levann (suplementy), Healthy Center (siłownia), HPBA (sklep internetowy) i Phlov (kosmetyki). Żona najlepszego piłkarza na świecie wyprzedziła Ewę Chodakowską o 7 miejsc. Druga najpotężniejsza polska trenerka zajęła bowiem trzydzieste pierwsze miejsce, a jej majątek szacuje się na 210 milionów złotych. Składają się na niego sklep Ewy, BeBio, obozy sportowe, kosmetyki i catering. Chodakowska inwestuje również w nieruchomości.