Już w najbliższą niedzielę 24 lutego (a w Polsce w nocy z 24 na 25 lutego) poznamy tegorocznych laureatów najważniejszych filmowych nagród w branży. Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane już po raz 91., a szansę na statuetkę mają w tym roku także polscy filmowcy. Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego nominowana jest aż w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia. W przypadku tej ostatniej kategorii szansę na statuetkę ma Łukasz Żal. Wśród głównych faworytów, którzy mają szansa na największą ilość nagród, są Alfonso Cuarón i jego film Roma oraz Yorgos Lanthimos z filmem Faworyta. Oba obrazy otrzymały po 10 nominacji, w tym w najważniejszych kategoriach, czyli najlepszy film oraz reżyser. Możemy spodziewać się zatem wielu emocji, szczególnie, że Roma jest również konkurentem Zimnej wojny w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. 

Oscary 2019: „Zimna wojna” – z jakimi filmami konkuruje o statuetkę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny? >>>

Oscary 2019: najlepsze oscarowe stylizacje gwiazd w historii Oscarów 

Ale Oscary to nie tylko najważniejsze wydarzenie w branży filmowej, ale generalnie w całym show-biznesie. Jeśli nie ma cię na Oscarach, to znaczy, że aktualnie w ogóle nie egzystujesz w celebryckim świecie. Dlatego nie ma lepszej okazji, by zaprezentować się światu z jak najlepszej strony. A mamy tu na myśli oczywiście dobór stylizacji i cały look, który musi być perfekcyjny. Gwiazdy zamawiają kreacje u projektantów z najwyższej półki na kilka miesięcy przed oscarową galą, a przygotowania trwają kilka godzin. Valentino, Chanel, Oscar de la Renta, Prada, Givenchy, Armani - po te domy mody gwiazdy sięgają najczęściej. Ale na czerwonym dywanie pojawiają się także projekty Toma Forda, Calvina Kleina, Elie'ego Saaba czy Very Wang. Gala gali nierówna. Zdarza się, że ciężko jest wybrać najlepiej ubraną gwiazdę Oscarów, bo było ich tak dużo, ale bywa też, że wybór jest ciężki, bo kreacje były bardzo przeciętne. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już lada moment. A póki co zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie najlepsze stylizacje z poprzednich lat, które najbardziej zapadły nam w pamięć. 

Transmisję z 91. gali rozdania Oscarów, a także relację z czerwonego dywanu będziecie mogli obejrzeć w telewizji Canal+. To jedyna polska stacja, która na żywo będzie przekazywała nam to, co w nocy z 24 na 25 lutego będzie działo się w Los Angeles.