Oscary 2023: niewybredny żart Hugh Granta

Choć na tegorocznej, 95. ceremonii wręczenia Oscarów, obyło się bez wielkich skandali, Hugh Grant robił, co mógł, by podkręcić atmosferę. Na scenie dwoił się i troił, by powiedzieć coś godnego zapamiętania i... osiągnął rezultat. 

Wręczając (wraz z Andie MacDowell) Nagrodę Akademii Filmowej za scenografię ekipie „Na Zachodzie bez zmian”, zażartował ze swojego wyglądu w niewybredny sposób. „Wyglądam jak moszna” – stwierdził, dodając, że gdy stoi obok swojej koleżanki po fachu, jak na dłoni widać, dlaczego warto używać kremów z filtrem. Miało być śmiesznie, wyszło jak zwykle – wyzłośliwiają się dziennikarze i dziennikarki. Nie brak komentarzy o „ciarkach żenady”, są jednak i tacy, których „niesmaczny” tekst szczerze ubawił. 

Oscary 2023: wywiad Ashley Graham z Hugh Grantem

Na tym jednak nie koniec popisów brytyjskiego aktora. Przed rozpoczęciem ceremonii 62-latek udzielił wywiadu Ashley Graham, która przy wejściu do Dolby Theatre nagrywała dla stacji ABC krótkie rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Gwiazdor kinowych hitów „Cztery wesela i pogrzeb”, „Rozważna i romantyczna”, „Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, czy „Był sobie chłopiec” zgodził się odpowiedzieć na pytania modelki. Kiedy jednak przyszło co do czego, cedził słowa i sprawiał wrażenie, że nie ma wcale ochoty rozmawiać. A przynajmniej tak ocenili internauci i internautki, którzy nie zostawili na nim suchej nitki.

Zapytany o to, co najbardziej lubi na tak spektakularnych imprezach jak Oscary, odparł, że są fascynujące, bo stanowią „targowisko próżności”. Gdy Graham próbowała się dowiedzieć, za Grant kogo trzyma kciuki na gali, odparł, że „za nikogo konkretnego”. Na pytanie o to, kto zaprojektował jego strój, wyjaśnił: To po prostu mój garnitur. (....) Nie pamiętam krawca. Grant nie otworzył się nawet, kiedy celebrytka nawiązała do hitu „Glass Onion”, w którym londyńczyk ostatnio wystąpił.

Cóż, ledwo się w nim pojawiam. Jestem na ekranie przez około trzy sekundy – uciął.

Oscary 2023: Hugh Grant w ogniu krytyki

Zachowanie 62-letniego aktora nie spodobało się internautkom i internautom, których oburzyło to, co zobaczyli w sieci. W mig stwierdzili oni, że Hugh Grant był niegrzeczny, a „Ashley Graham powinna dostać Oscara za to, że z nim wytrzymała”. Co za palant – stwierdził ktoś. Był po prostu chamski – dodał ktoś inny. Nie pojawiaj się czerwonym dywanie, jeżeli nie chcesz rozmawiać o Oscarach – emocjonował się ktoś kolejny. Podobnych głosów jest na pęczki.

Choć na Hugh Granta spłynęła fala krytyki, nie brak jednak też osób, które stanęły po jego stronie.

Jeśli znasz Hugha to wiesz, że on tu wcale nie był niemiły. Byłoby fajnie, gdyby dziennikarze zadawali bardziej kreatywne pytania podczas tego typu imprez – podsumował ktoś dość przytomnie.  

 

Zobacz także: