E.L.James właśnie ogłosiła premierę swojej ostatniej książki opowiadającej historię Christiana Greya i jego ukochanej Anastasii z perspektywy tytułowego bohatera. Fifty Shades as told by Christian ukaże się 1 czerwca 2021 roku. Ale to data dotycząca rynku brytyjskiego – nie wiemy, czy w tym samym czasie możemy liczyć na premierę także w Polsce. Na stronie wydawnictw Barnes & Noble można przeczytać, że w zamykającej serię książce „Christian i Anastasia zostaną poddani ostatecznej próbie, która będzie stanowiła dowód na siłę ich związku”.

„Dla mnie, tak samo jak dla Anastasii Steele, Christian jest fascynującą, pełną wyzwań, a zarazem irytującą postacią. Siedzenie w jego głowie jest wyczerpujące, bo musiałam rozwinąć aspekty jego życia, które tylko przelotnie pojawiły się w trylogii – poruszyć wątek jego emocji, które są odpowiedzią na miłość i współczucie Any” - napisała E.L.James w oficjalnej informacji prasowej. Do tej pory ukazały się książki Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana oraz Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya.

E.L.James napisała je po tym, jak zakończyła poprzednią erotyczną trylogię – przez wielu określaną mianem „soft porno dla romantyczek” – napisaną z perspektywy Anastasii Steele, która doczekała się ekranizacji. W rolę Greya wcielił się Jamie Dornan, zaś Anastasię zagrała Dakota Johnson. Filmy, choć zebrały słabe recenzje, stały się kinowymi hitami. A Erika Lena Mictchell, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko autorki, jedną z najlepiej zarabiających pisarek na świecie.