Gdzieś o tym słyszałyście, ale nie do końca wzięłyście to sobie do serca. Wiadomo, że kosmetyki do pielęgnacji należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, ale uznałyście, że wystarczy do tego szafka w łazience. Niektóre z Was trzymają je zapewne na półce, bo tak jest szybciej i wygodniej. Wszystkie popełniłyśmy te błędy, ale jeśli zależy Wam na dobrej kondycji skóry i codziennie z oddaniem używacie specyfików, które mają to zapewnić, istnieje szansa, że przegapiłyście kluczową kwestię. Większość kosmetyków należy trzymać w lodówce, aby zachować ich właściwości. Dowiedzcie się więcej.

Cera trądzikowa – jak leczyć, jak pielęgnować i jak ją rozpoznać. Pytamy o rady dermatologa >>>

Kosmetyki trzymane w lodówce – dlaczego warto to robić?

Łazienka nie jest dobrym miejscem do przechowywanie kosmetyków. Zgadzamy się, że to wygodne i zapewne większość z Was nie wyobraża sobie nie mieć podstawowych produktów do pielęgnacji na wyciągnięcie ręki. Warto jednak przemyśleć tę kwestię. Kremy do twarzy, serum, esencje i inne kosmetyki pod wpływem częstych zmian temperatury i wysokiego poziomu wilgoci mogą zmienić konsystencję i stracić swoje właściwości. Szczególnie, jeśli zawierają takie składniki jak retinol lub witaminę C. Trzymanie ich w lodówce sprawi, że produkty (szczególnie te naturalne) na dłużej pozostaną świeże i będą nadawały się do użycia bez obaw, że zepsuły się przed terminem ważności.

Oprócz dobrego zakonserwowania kosmetyków, istnieje również wiele zalet trzymania ich w lodówce, które bezpośrednio wpływają na cerę. Chłodne produkty, które aplikujemy na twarz, pod wpływem niskiej temperatury przyczyniają się do zwężenia porów. Działają również łagodzącą na wrażliwą i podrażnioną cerę. Co więcej, zimny krem skutecznie pobudza krążenie krwi oraz działa jak kompres dla skóry, skutecznie redukując opuchliznę.

Jedna z marek urodowych zza oceanu wpadła na innowacyjny pomysł, który ułatwi życie kobietom w kwestii przechowywania kosmetyków do pielęgnacji w lodówce. The Cosmetics Fridge to brand dedykowany – jak sama nazwa wskazuje – mini lodówkom, przeznaczonym wyłącznie dla produktów, które można umieścić w łazience. Produkt kosztuje 46,99 funtów, czyli około 240 złotych. Marzymy o tym różowym, uroczym gadżecie!