Od śmierci Elżbiety II minęły już prawie trzy tygodnie. Za nami pogrzeb królowej, który według szacunków mogły oglądać nawet cztery miliardy osób, czyli połowa populacja świata. Choć emocje związane z odejściem najdłużej panującej monarchini w historii Wielkiej Brytanii powoli opadają, oczy całego świata nadal skierowane są na Londyn. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej myślami są już bowiem przy koronacji króla Karola III oraz wszystkich zmianach, jakie niesie za sobą to podniosłe wydarzenie.

Król Karol III jak Cristiano Ronaldo? Tak twierdzą internauci

Na początku tego tygodnia Pałac Buckingham opublikował projekt oficjalnego monogramu nowego króla Wielkiej Brytanii. Znak króla Karola III będzie widniał na budynkach rządowych, dokumentach państwowych, a nawet na niektórych skrzynkach pocztowych.

monogram króla Karola III / fot. Buckingham Palace

Zastanawiacie się, skąd wzięło się tam akurat CRIII? Spieszymy z wyjaśnieniem. Litera to „C” pochodzi od angielskiego odpowiednika imienia Karol, czyli Charles, a „R” od słowa „rex”, które w języku łacińskim oznacza króla.

Reakcja internautów była błyskawiczna. Wielu osobom monogram brytyjskiego monarchy skojarzył się jednoznacznie z... logo, które widnieje m.in. na bokserkach, wodach toaletowych i okularach przeciwsłonecznych. Mowa oczywiście o produktach marki CR7, która należy do sławnego portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo.

Nie zabrakło także głosów, że monogram Karola III przypomina... godło hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Madryt.

Funty z wizerunkiem Elżbiety II pozostają w użyciu. Kiedy zobaczymy na nich twarz Karola III?

Po śmierci królowej Bank Anglii ujawnił w specjalnym komunikacie, że pieniądze z wizerunkiem Elżbiety II nadal pozostają oficjalnym środkiem płatniczym w Wielkiej Brytanii. Z najnowszych informacji wynika, że banknoty i monety z twarzą króla Karola III zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku, ale do obiegu wejdą dopiero w połowie 2024 roku.

Zobacz także:

Warto dodać, że proces wymiany pieniędzy będzie następował stopniowo i potrwa wiele lat. Funty z wizerunkiem zmarłej monarchini będą bowiem usuwane jedynie w przypadku ich zużycia lub uszkodzenia.