Anthony Voccarello to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w świecie mody. Swoją charyzmą, empatią i niepodważalnym stylem przyciąga do siebie najbardziej rozchwytywane top modelki. Nic dziwnego, że w najnowszej kampanii promującej wiosenną kolekcję Saint Laurent pojawia się jego muza, a prywatnie przyjaciółka Anja Rubik. 

Tegoroczny pokaz Saint Laurent kolekcji wiosna-lato 2017 odbył się w klimatycznym francuskim pałacu, który wcześniej pełnił rolę klasztoru, dowództwa wojskowego, a po odrestaurowaniu znajduje się tam główna siedziba francuskiego domu mody. 

Inspiracje do najnowszej kolekcji czerpał z jednych z pierwszych projektów YSL z roku 1987. Wszystkie sylwetki pokazane na wybiegu były utrzymane w ciemnej kolorystyce - mocne skórzane akcenty przechodziły z koloru czarnego w czekoladowy brąz. Dyrektor kreatywny ST połączył ostre, rockowe akcenty z królewskim aksamitem, delikatnym jedwabiem, koronką i zwierzęcymi printami. To kwintesencja stylu Voccarello, który nigdy nie bał się kontrastowych połączeń, pozostając przy tym zawsze glamour. 

W pokazie wzięły udział modelki światowej renomy, w tym Anja Rubik. Modelka, która otwarcie wspiera akcję #freethenipple musiała mocno wpłynąć na projektanta, którego projekty w dość znaczący sposób nawiązywały do ostatnio modnego ruchu. Prześwitujące koronki można było zobaczyć na co drugiej modelce. Jednak to wyjście Binx Walton było ukoronowaniem całego wieczoru. Modelka przeszła po wybiegu ubrana w skórzaną suknię, całkowicie odsłaniającą lewą pierś. Sutek został zasłonięty brokatem, który oglądać mogliśmy już w pokazie DKNY lub Giamba.

Śmiało można stwierdzić, że aktualny sezon Fashion Weeków wyznaczył nową modę na obfite dekorowanie swojego ciała. Anthony Voccarello zdecydowanie przeniósł to na wyższy level.