Muccia Prada, Katie Grand i Anita Bitton wspólnymi siłami zebrały ponad 50 modelek, które zaprezentowały najnowszą kolekcję marki Miu Miu. Trzeba przyznać, że zrobiły to w wielkim stylu, zapraszając do współpracy największe weteranki wybiegu. W wiosennych stylizacjach zobaczyć było można Gigi Hadid, Taylor Hill, Else Brisinger, Liu Xu, Fride Aasen i ambasadorkę kolekcji Dilie Martins. 

W tym sezonie projektantka zdecydowała się na różnorodność. Niektóre stylizacje były utrzymane w duchu lat 50., by następnie zniknąć pod kwiecistymi wzorami wyjętymi wprost z lat 70. Na wybiegu zobaczyć można było cudowne, wielokolorowe futra i płaszcze. Kobieta Miu Miu w sezonie wiosna-lato 2017 będzie wyzwolona i elegancka. Długie i barwne nakrycia wierzchnie zestawione zostały z krótkimi spodenkami z wysokim stanem i elegancką koszulą, najczęściej wiązaną pod szyją. Projektantka w tym sezonie postawiła na kolor i design, dlatego damskie garnitury mają wyraźne geometryczne wzory w pastelowych kolorach tęczy.

Projektantka nie boi się kontrastów - co więcej, jest świadoma, że pokaz zamykający Tydzień Mody wyznacza trendy na nadchodzące sezony - dlatego między wiosennymi, kolorowymi płaszczami i narzutami przeciwdeszczowymi, pojawiły się jednoczęściowe stroje kąpielowe i bikini z wysokim stanem, które raziły swoimi soczystymi kolorami. Wydaje nam się, że w sezonie wiosna-lato 2017, każda znacząca blogerka pozować będzie do zdjęć w kolorowym stroju i pasującym do niego czepku Miu Miu.

Muccia przygotowała się do prezentacji wiosennej kolekcji z największą dokładnością. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Pięknie skrojone płaszcze, kolorowe futra, kobiece bikini i stylowe nakrycia głowy. Nasza uwaga jednak zwrócona była na piękne, kolorowe sandały na koturnie i klapki z botanicznym motywem. Bierzemy wszystkie. Prawda?