Wszyscy uwielbiamy domowe sposoby na piękną cerę i świetlistą skórę. Peelingi na bazie kawy DIY, maseczki zrobione z naturalnych składników dostępnych w kuchni, maski do włosów z olejem kokosowym i wiele innych mikstur, wspomagających codzienną pielęgnacyjną rutynę. Na pewno większość z Was chociaż raz słyszała o domowym sposobie na szybkie pozbycie się pryszczy z wykorzystaniem pasty do zębów. Produkty przeznaczone do higieny jamy ustnej mają silne właściwości wysuszające. Dlatego po punktowym nałożeniu pasty na wyprysk, po kilku godzinach w miejscu krostki zostaje już tylko strupek. Ta metoda była szczególnie popularna, kiedy chodziłyśmy do liceum. Przyznajemy, że nam również zdarzyło się korzystać z tej metody. Dermatolodzy jednak biją na alarm. Pasta do zębów ma szkodliwy wpływ na skórę i finalnie robi więcej szkody, niż korzyści.

Ten specyfik na trądzik jest w kosmetyczce każdej modelki, kosztuje grosze i nie ma sobie równych! >>>

Pasta do zębów na pryszcze – oto, dlaczego nigdy nie powinnaś tego robi

Przede wszystkim pasta do zębów nałożona na twarz zaburza odczyn kwasowo-zasadowy, czyli pH skóry. Co więcej, podrażnia ją, powodując zaczerwienienia i przebarwienia na cerze. Pasta do zębów zawiera składniki antybakteryjne i bakteriobójcze (takie jak np. triklosan), które łagodzą stany zapalne, a więc pomagają w walce z pryszczami. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, mają również silne właściwości wysuszające, a więc świetnie radzą sobie z wypryskami. Dermatolodzy zwracają jednak uwagę na to, że na dłuższą metę takie leczenie niedoskonałości może trwale uszkodzić skórę i wywołać silne podrażnienia. Oprócz składników, które pozytywnie wpływają na pojedyncze pryszcze, pasta do zębów zawiera szereg szkodliwych dla skóry substancji, na czele z sodą oczyszczoną i alkoholem. Dlatego nie powinniśmy leczyć zmian na skórze produktami do higieny jamy ustnej. Aby nie podrażnić cery, warto zaopatrzyć się w punktowe kosmetyki na bazie kwasu salicylowego, które równie skutecznie rozprawią się z niechcianymi niespodziankami na twarzy i jednocześnie nie wpłyną szkodliwe na jej stan. Listę tych najlepszych znajdziecie tutaj >>>.

Teraz już wiecie, dlaczego nigdy nie powinniście nakładać pasty do zębów na pryszcze. To rozwiązanie wcale nie jest bezpieczne! Skóra na pewno Wam za to podziękuje.