„Skazana” to niekwestionowany hit telewizyjny ostatnich lat. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niesłusznie skazanej sędzi Alicji Mazur poruszyła widzki oraz widzów. Serial doczekał się dwóch sezonów – oba zostały zrealizowane na wysokim poziomie. Osoby, które go obejrzały, doceniają m.in. casting. Wiele z nich zachwycało się (i nadal zachwyca się) Pati, czyli drugoplanową postacią wykreowaną przez Aleksandrę Adamską. Jeśli należycie do grona jej fanek i fanów, mamy dobrą wiadomość. Powstał spin-off, którego fabuła koncentruje się właśnie na przeszłości tej bohaterki. Produkcja jest już dostępna, a my znamy szczegóły. Oto wszystko, co warto wiedzieć. 

Aleksandra Adamska zachwyca jako więźniarka Pati

Po premierze „Skazanej” wiele osób wyznało, że na taki serial czekało od dawna. Emocjonująca i trzymająca w napięciu historia bazująca na prawdziwych opowieściach z życia w najcięższym więzieniu dla kobiet zachwyciła niemal wszystkich praktycznie już od pierwszego odcinka. Za jeden z najmocniejszych punktów serialu zgodnie uznano przede wszystkim świetnie obsadzone role.

„Skazana” hitem TVN / fot. mat. prasowe TVN

Co ciekawe, uwagę krytyków i widzów zwróciła nie tylko odtwórczyni głównej roli, czyli znana i ceniona aktorka Agata Kulesza. Nieoczekiwaną gwiazdą produkcji stała się bowiem drugoplanowa bohaterka – charyzmatyczna Patrycja „Pati” Cichy, w którą wcieliła się znana dotychczas m.in. z filmów „Miłość jest wszystkim” i „Atak paniki” Aleksandra Adamska.

„Pati”, czyli spin-off „Skazanej” już wkrótce

Jak można się było spodziewać, „Skazana” doczekała się kontynuacji. Wszyscy ci, którzy chcą poznać dalsze losy niesłusznie oskarżonej o zabójstwo sędziny Alicji Mazur (Kulesza), muszą  na razie uzbroić się w cierpliwość. Najnowszy, trzeci już sezon serialu najprawdopodobniej ukaże się dopiero w 2024 roku. Oczekiwanie na nowe odcinki „Skazanej” z pewnością jednak umili wszystkim seans spin-offa skupionego w całości wokół postaci Pati,

Jak zapowiadają twórcy, „Pati” to historia uwielbianej przez widzów Patrycji Cichy zanim trafiła do więzienia.

Główna bohaterka zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki – Julity. To na niej spada obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem – Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie rezygnuje jednak z walki o marzenia – czytamy w opisie fabuły.

Zdjęcia do serialu realizowane były od września 2022 roku. Ostatni klaps na planie padł 17 stycznia. Spin-off został podzielony na sześć odcinków

Zobacz także:

„Pati” – obsada

W obsadzie oprócz Aleksandry Adamskiej znaleźli się również m.in.: Konrad Eleryk (Krystian), Agnieszka Przepiórska (Julita, matka Pati), Natalia Wolska (Natalka, siostra Pati), Fryderyk Surowiec (Natanek, brat Pati), Ewa Gawryluk (Maria Sobotko), Marek Richter (Tomasz Sobotko), Magdalena Walach (Agata Rulewska), Tomasz Drabek (Marek Rulewski), Filip Gołąb („Sony”), Grażyna Bułka (Wiesia), Ina Sobala (Majka), Ewa Telega (Mistrzyni) i Tomasz Schimscheiner (Wiktor Walicki).

„Pati” – twórczynie i twórcy

Jak informuje przedstawiciel biura prasowego TVN, scenariusz „Pati” powstał we współpracy ze scenarzystkami serialu „Skazana” . Za reżyserię odpowiada Bartek Ignaciuk („Podatek od miłości”, „Wielka woda”), a za zdjęcia Klaudiusz Dwulit („Furioza”). Scenografią zajął się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialny jest Andrzej Kowalski PSM. Kierownikiem produkcji został Przemysław Malec, a producentką Katarzyna Czarnecka („Nieobecni”, „Pułapka”). 

„Pati” – gdzie oglądać?

Premierę „Pati” zaplanowano na 28 kwietnia. To znaczy, że serial jest już dostępny. Można go oglądać za pośrednictwem serwisu streamingowego Player. Niestety na razie nie wiadomo, czy produkcja trafi w przyszłości do telewizji. 

Poniżej możecie zobaczyć najnowsze kadry z produkcji, która ma szansę stać się kolejnym hitem Player Original.