Patricia Kazadi i Kayah w duecie – artystki nagrały wspólnie utwór „Ganesha”

Nowy kobiecy duet na polskiej scenie muzycznej. Takiego połączenia nie spodziewał się chyba nikt. A jednak. Patricia Kazadi i Kayah stworzyły wspólną, niezwykle emocjonalną piosenkę „Ganesha”. Utwór łączy w sobie rytmy etniczne, R'n'B i egzotyczne brzmienia. Jest kompozycją Kazadi i zapowiedzią jej najnowszej płyty.

„Ganesha” to utwór wyjątkowy dla mnie na wielu płaszczyznach. To muzyczna podróż w głąb siebie, opowieść o poszukiwaniu a co za tym idzie odnajdywaniu swojego spokoju, balansu i szczęścia. Od pierwszych sekund, gdy usłyszałam ten hipnotyzujący, etniczny sampel czułam, że powstanie z tego coś magicznego - mówi o utworze Patricia Kazadi.

W tym roku mija 10 lat od wydania przez artystkę jej pierwszego album, a współpraca z ikoną, jaką niewątpliwie jest Kayah, jest pięknym zwieńczeniem tej dekady. Tekst utworu „Ganesha” Patricia Kazadi napisała razem z Pauliną Przybysz.

Pisząc melodię „Ganeshy” od razu wiedziałam, że będę chciała zaprosić do niej Kayah – wizualizowałam sobie jej wokalizy, głębię brzmienia jej głosu. Duet z nią był moim marzeniem od dziecka – jestem ogromnie wzruszona, że udało się je zrealizować. Świadomość, że Kayah śpiewa moją kompozycję, że stała się jej bliska i jej się spodobała, napawa moje serce radością po brzegi - przyznała Patricia.

Nowa piosenka Patricii Kazadi i Kayi – teledysk

Do tego emocjonalnego utworu powstał równie poruszający klip wyreżyserowany przez Dawida Ziembę. Co ciekawe, w teledysku wykorzystano sztuczną inteligencję. Efekt? Zobaczcie sami/same:

Nowa płyta Patrici Kazadi ujrzy światło dzienne już pod koniec września. Jesteśmy niezwykle jej ciekawe!