Patryk Vega rusza na podbój świata. Takie przynajmniej są jego plany. Twórca zmiażdżonych przez krytyków i widzów kinowych hitów przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad swoim pierwszym anglojęzycznym filmem. Tematyka? Kontrowersyjna i budząca skrajna emocje, a jakże. Serwis internetowy znanego magazynu „The Hollywood Reporter” informuje, że popularny polski reżyser nakręci film opowiadający o Władimirze Putinie.

Film Patryka Vegi o Putinie – tytuł, fabuła, obsada

Z artykułu dowiadujemy się, że nadchodząca produkcja nosi roboczy tytuł „The Vor in Law”. Nawiązuje on do popularnego w Rosji terminu z mafijnego slangu, będącego odpowiednikiem „ojca chrzestnego”. W rozmowie z amerykańskim serwisem przy okazji odbywającego się właśnie Festiwalu Filmowego w Cannes 2022 Vega zdradził, że jego film ukaże losy Putina „od jego trudnych początków w Petersburgu aż do wojny na Ukrainie”. Fabuła skupić ma się na rzekomych powiązaniach prezydenta Rosji ze światem przestępczym.

Vega pragnie, aby w główną postać w „The Vor in Law” wcielił się sławny amerykański lub międzynarodowy aktor. W pozostałych rolach filmowiec chce obsadzić głównie aktorów i aktorki z Europy.

Wiemy, ile Patryk Vega wyda na swój pierwszy anglojęzyczny film

Budżet anglojęzycznego debiutu Patryka Vegi wyniesie 12 milionów dolarów. Kwota zostanie pozyskana od prywatnych inwestorów.

Potrafię zrobić film w 13 dni za 300 tysięcy dolarów. Potrafię zrobić film według tego samego harmonogramu, używając tych samych kamer za 10 procent nawet nie hollywoodzkiego, a wręcz australijskiego filmu - chwali się Vega.

Wiem więc, co zrobić co zrobić z dziesięciomilionowym budżetem - dodaje.

Twórca takich dzieł jak „Botoks”, „PitBull” „Pętla” oraz „Miłość, seks & pandemia” chce wejść na plan „The Vor in Law” w przyszłym roku. Zdjęcia mają się odbyć w Polsce, na Litwie i Malcie. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Przypomnijmy, że w lutym Patryk Vega ogłosił, że pracuje nad swoim ostatnim polskim filmem. Produkcja, które ma trafić do kin we wrześniu tego roku, to autobiografia reżysera.

Zobacz także:

Czekacie?

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.