Gdy dystrybutor kinowy Monolith Films podał pierwsze informacje dotyczące filmu „Heaven in Hell”, nad którym pracuje Tomasz Mandes (niegdyś aktor, obecnie reżyser),o projekcie z miejsca zrobiło się głośno z kilku powodów. Po pierwsze – to właśnie Mandes odpowiadał (do spółki z Barbarą Białowąs) za reżyserię ekranizacji powieści erotycznych Blanki Lipińskiej. 

Choć krytyka kręciła nosem na wszystkie dotychczasowe odsłony „365 dni”, produkcje zrobiły furorę na Netfliksie, okupując pierwsze rankingów najpopularniejszych pozycji na platformie – i to w wielu krajach. Trudno się więc dziwić, że nowy projekt twórców tego fenomenu budzi spore emocje.

„Heaven in Hell”: Susinna i Boczarska w rolach głównych 

Drugim powodem, dla którego „Heaven in Hell” cieszy się zainteresowaniem, jest fakt, że w filmie wystąpi Simone Susinna, czyli przystojny Nacho z drugiej i trzeciej części „365 dni”. Niebieskooki model, który – zdaniem wielu – przyćmił na ekranie samego Massimo (Michelle Morone), nigdy wcześniej nie próbował swoich sił w aktorstwie. Kontakt z kamerą miał jedynie w reality show „The Island Of The Famous”, w którym wziął udział jakiś czas temu. Teraz 28-letni Włoch dostał kolejną szansę, by sprawdzić się aktorsko – i to od razu w głównej roli!

Partnerować mu będzie na ekranie Magdalena Boczarska – i to kolejny powód, dla którego „Heaven in Hell” wzbudza szczególną ciekawość. Nie tylko dlatego, że doświadczona i utalentowana aktorka zazwyczaj wybierała bardziej niż mniej ambitne tytuły.

Emocje rodzi też fakt, że z postów i relacji zamieszczanych przez aktorów na Instagramie jasno wynikało, że Boczarska jest wprost oczarowana Simonem. Para aktorska zdawała się świetnie bawić na planie i mieć doskonałe porozumienie (zobacz w naszej galerii print screeny z Instastories gwiazd).

„Heaven in Hell” – fabuła

„Heaven in Hell”, który został pomyślany jako romans z elementami filmu akcji, opowie o zakazanej miłości, która pokonać musi wiele przeszkód, bo „nigdy nie powinna się zdarzyć”. Rzecz będzie o uczuciu, jakie połączyło Olgę  i młodszego od niej Maksa. Ona to prawdziwa kobieta sukcesu, która ma dorosłą córkę. On czerpie garściami z przywilejów młodości, jego życie to dobra zabawa. Romans, który ich połączy, „okaże się źródłem wielkiej satysfakcji, ale od początku będzie naznaczona piętnem”. Jak głosi oficjalny opis dystrybutora:

Olgę (Magdalena Boczarska) i Maksa (Simone Susinna) dzieli 15 lat różnicy. Ona kobieta sukcesu o ugruntowanej pozycji, matka dorosłej córki, on przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i żyjący chwilą. Zdawać by się mogło, że te dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają, a jednak los postawił ich sobie na drodze. Olga nie potrafi poradzić sobie z mieszanką sprzecznych uczuć, które nią targają: poczuciem odpowiedzialności, wstydu, namiętności i tęsknoty za czymś, czego do tej pory nie doświadczyła. Natomiast Maks uświadamia sobie, że życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada, a kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Kiedy skrywane tajemnice wyjdą na jaw, jeszcze bardziej skomplikują życie kochanków…

Zobacz także:

 

„Heaven in Hell” – twórcy i obsada

Poza wspomnianymi już wcześniej Magdaleną Boczarską i Simonem Susinną, którzy zagrają wiodące role w tej opowieści, w „Heaven in Hell” wystąpią:

  • Janusz Chabior,
  • Sebastian Fabijański,
  • Katarzyna Sawczuk,
  • Katarzyna Kwiatkowska.

Reżyseruje, jak już informowaliśmy, Tomasz Mandes, który również przygotował scenariusz filmu – a pomagała mu w tym Mojca Tirs (współodpowiedzialna również za scenariusz „365 dni: Ten dzień”). Operatorem zdjęć jest Bartek Cierlica

Producentem zostało studio Ekipa, czyli Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes. Za koprodukcję i dystrybucję opowiada Monolith Films. Zdjęcia do filmu realizowane były wiosną 2022 roku w Warszawie i na Helu.

„Heaven in Hell” – zobacz teaser

W sierpniu światło dzienne ujrzał teaser filmu „Heaven in Hell”. Magdalena Boczarska i Simone Susinna rozpalą tę jesień  – zapowiadał dystrybutor, Monolith Films. Gdy namiętność zwycięża z rozsądkiem, a czułość pokonuje lęk, życie potrafi zaskoczyć i wywrócić cały nasz świat – głosił dalej opis. Jesteście ciekawe i ciekawi, jak to wygląda na ekranie? Zobaczcie!

„Heaven in Hell” – zobacz zwiastun i oficjalny plakat

Czekam na każdy film, w którym wzięłam udział, ale dawno na żaden nie czekałam tak, jak na ten – przyznała Magdalena Boczarska w opisie do trailera produkcji „Heaven in Hell”, który zamieściła pod koniec listopada na Instagramie.

5 grudnia oficjalny zwiastun opublikował w sieci dystrybutor – Monolith Films. Jednocześnie udostępniono plakat filmu z potwierdzoną datą premiery (zobaczcie w naszej GALERII). Bez dwóch zdań: będzie gorąco.

„Heaven in Hell” – kiedy premiera?

Nie trzymamy was dłużej w niepewności: data premiery „Heaven in Hell” została zaplanowana na 10 lutego 2023 roku. W sam raz na walentynki! Będziecie oglądać?