Paul Weasley weźmie udział w wyborach prezydenckich w Polsce. Na kogo zagłosuje?

„Jestem dumny, że po raz pierwszy wezmę udział w wyborach prezydenckich w Polsce” – dwa dni temu napisał na swoim Twitterze Paul Weasley, amerykański aktor, którego znacie zapewne z serialu „Pamiętniki Wampirów”. @trzaskowski_ – oznaczył w poście, tym samym wyraźnie sugerując, na kogo zamierza głosować.

Decyzja aktora spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony fanów – i to nie tylko z Polski. „Brawo! Każdy głos się liczy!”, „Teraz kocham cię jeszcze bardziej”, „Jesteśmy dumni” – piszą pod postem, podkreślając, że swoim głosem pomoże krajowi. Wiele osób zastanawia się jednak także, jak to możliwe, że Paul Weasley ma prawo wyborcze w naszym kraju. Jeśli też jesteście ciekawi, przychodzimy z pomocą.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie. Wśród nich Gwyneth Paltrow, Justin Bieber i Scarlett Johansson >>>

Kim jest Paul Weasley? 

Jak to możliwe, że urodzony i mieszkający w Stanach aktor może głosować w naszym kraju? To proste – Paul Weasley posiada polskie obywatelstwo. Naprawdę nazywa się Paweł Wasilewski i jest synem polskich emigrantów. O swoich polskich korzeniach wielokrotnie mówił zresztą w wywiadach. Całkiem nieźle radzi sobie także, mówiąc po polsku. Interesuje się polską historią i na bieżąco śledzi wydarzenia społeczno-polityczne w kraju. Teraz także trzyma więc rękę na pulsie, chcąc mieć wpływ na losy kraju, z którego pochodzą jego rodzice, i gdzie wciąż mieszkają jego dziadkowie. 

Wybory prezydenckie 2020: Dlaczego nie wolno marnować głosu w dniu wyborów? Możecie słono tego żałować >>>

Swoje poglądy polityczne zdradził zresztą już wcześniej – przed pierwszą turą wyborów, po polsku pisząc na Twitterze, że wspiera Trzaskowskiego. Zresztą zobaczcie sami. I wy też pamiętajcie o głosowaniu!