Kiedyś pisałyśmy o znanych osobach z branży mody, które mają polskie pochodzenie. Wśród nich znaleźli się założyciele globalnych firm kosmetycznych – Helena Rubinstein i Max Factor Sr. Polskimi korzeniami mogą pochwalić się światowej sławy modelki, między innymi Alessandra Ambrosio, Constance Jablonski, Daria Werbowy i Emily Ratajkowski. Niewiele osób wie, ale ojciec gwiazdy teledysku Blurred Lines nazywa się John Ratajkowski i jest malarzem polskiego pochodzenia. Okazuje się, osoby z polskimi korzeniami odnoszą międzynarodowe sukcesy nie tylko w branży mody, ale również w przemyśle filmowym czy muzycznym. Kto konkretnie? Sprawdźcie poniżej.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie. Wśród nich Gwyneth Paltrow, Justin Bieber i Scarlett Johansson

Scarlett Johansson wielokrotnie powtarzała, że jest dumna ze swojego polskiego pochodzenia. Aktorka urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. Jednak jej mama często opowiadała o dziadkach, którzy pochodzą z Polski. Scarlett Johansson chciałaby odwiedzić kraj nad Wisłą w okresie świątecznym. Słyszała, że Boże Narodzenie w Polsce jest wyjątkowe. Zgadzacie się ze zdaniem aktorki?

Kolejna gwiazda, która ma polskie korzenie, to Gwyneth Paltrow. Dziadek światowej sławy aktorki nazywał się Paltrowicz. W 1939 roku wyjechał z Polski i na stałe osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Gwyneth Paltrow ma słabość do polskiej sztuki, a szczególnie do malarstwa. Na ścianach jej londyńskiego apartamentu wiszą obrazy autorstwa studentów poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Paul Wesley, a właściwie Paweł Wasilewski, zdobył międzynarodową sławę dzięki jednej z głównych ról w serialu Pamiętniki wampirów. Bożyszcze nastolatek nie wstydzi się swoich korzeni. Co więcej, z dumą głosował w ostatnich wyborach prezydenckich w Polsce, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera. Krótki wpis aktora wzbudził wiele (pozytywnych!) emocji wśród jego fanów.

Sytuację polityczną w naszym kraju skomentował ostatnio także Antoni Porowski, którego część z was na pewno kojarzy z programu Porady różowej brygady. Gwiazdor o polskich korzeniach był oburzony zachowaniem Andrzeja Dudu i tym, że prezydent podpisał Kartę Rodiny. 

Są tutaj fani Przyjaciół? W takim razie możecie być nieco zaskoczeni. Lisa Kudrow, czyli odtwórczyni roli Phoebe w kultowym serialu, także ma polskie korzenie. Jej najbliższa rodzina wyemigrowała przed laty do USA. Warto jednak wspomnieć, że dalsi krewni aktorki do dzisiaj mieszkają w Gdyni.

Juliette Binoche to kolejna aktorka, która ma polskie korzenie. Mama gwiazdy kina oraz jej dziadkowie wyemigrowali z Polski, a konkretnie z Częstochowy do Francji tuż po wybuchu II Wojny Światowej. Warto wspomnieć, że Juliette Binoche otrzymała imię po swojej babci – Julii, która występowała w częstochowskim teatrze.

Jeśli oglądaliście Opowieść podręcznej – jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, to z całą pewnością zwróciliście uwagę na charakterystycznie brzmiące nazwisko Yvonne Strahovski. Jak się okazuje, aktorka, która wciela się w rolę Sereny Waterford, urodziła się i wychowała w Australii, gdzie przed laty przylecieli z Polski jej rodzice. Co ciekawe, gwiazda biegle mówi po polsku.

Natomiast Mia Wasikowska nie tylko pochodzi z Polski, ale również mieszkała kilka miesięcy w naszym kraju. Gwiazda filmu Alicja w Krainie Czarów przyznaje, że polska rzeczywistość zdecydowanie różniła się od tego, co widziała w Australii, w której spędziła większość swojego życia. Mimo tego, że miała trudności z językiem polskim, z sentymentem mówi o miesiącach spędzonych w Szczecinie.

Które gwiazdy mają polskie pochodzenie? Odpowiedź na to pytanie poznacie, zaglądając do naszej galerii – na górze strony.

Te gwiazdy mają swoich sobowtórów! Wśród nich Selena Gomez, Beyoncé i Ariana Grande >>>