Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu pojawił się tekst o znanych osobach z branży mody, które mają polskie pochodzenie. Wśród nich znaleźli się założyciele globalnych firm kosmetycznych – Helena Rubinstein i Max Factor Sr. Polskimi korzeniami mogą pochwalić się też światowej sławy modelki, między innymi Alessandra Ambrosio, Constance Jablonski, Daria Werbowy i Emily Ratajkowski. Niewiele osób wie, ale ojciec gwiazdy teledysku „Blurred Lines” nazywa się John Ratajkowski i jest malarzem polskiego pochodzenia. Okazuje się, osoby z polskimi korzeniami odnoszą międzynarodowe sukcesy nie tylko w branży mody, ale również w przemyśle filmowym czy muzycznym. Kto konkretnie? Sprawdźcie poniżej.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie. Wśród nich Angelina Jolie i Zac Efron

Scarlett Johansson wielokrotnie powtarzała, że jest dumna ze swojego polskiego pochodzenia. Aktorka urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. Jednak jej mama często opowiadała o dziadkach, którzy pochodzą z Polski. Scarlett Johansson chciałaby odwiedzić kraj nad Wisłą w okresie świątecznym. Słyszała, że Boże Narodzenie w Polsce jest wyjątkowe. Zgadzacie się ze zdaniem aktorki?

Kolejna gwiazda, która ma polskie korzenie, to Gwyneth Paltrow. Dziadek światowej sławy aktorki nazywał się Paltrowicz. W 1939 roku wyjechał z Polski i na stałe osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Gwyneth Paltrow ma słabość do polskiej sztuki, a szczególnie do malarstwa. Na ścianach jej londyńskiego apartamentu wiszą obrazy autorstwa studentów poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Paul Wesley, a właściwie Paweł Wasilewski, zdobył międzynarodową sławę dzięki jednej z głównych ról w serialu „Pamiętniki wampirów”. Bożyszcze nastolatek nie wstydzi się swoich korzeni. Co więcej, z dumą głosował w ostatnich wyborach prezydenckich w Polsce, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera. Krótki wpis aktora wzbudził wiele (pozytywnych!) emocji wśród jego fanów.

Sytuację polityczną w naszym kraju skomentował ostatnio także Antoni Porowski, którego część z was na pewno kojarzy z programu Porady różowej brygady. Gwiazdor o polskich korzeniach był oburzony zachowaniem Andrzeja Dudu i tym, że prezydent podpisał Kartę Rodiny. 

Są tutaj fani „Przyjaciół”? W takim razie możecie być nieco zaskoczeni. Lisa Kudrow, czyli odtwórczyni roli Phoebe w kultowym serialu, także ma polskie korzenie. Jej najbliższa rodzina wyemigrowała przed laty do USA. Warto jednak wspomnieć, że dalsi krewni aktorki do dzisiaj mieszkają w Gdyni.

Juliette Binoche to kolejna aktorka, która ma polskie korzenie. Mama gwiazdy kina oraz jej dziadkowie wyemigrowali z Polski, a konkretnie z Częstochowy do Francji tuż po wybuchu II Wojny Światowej. Warto wspomnieć, że Juliette Binoche otrzymała imię po swojej babci – Julii, która występowała w częstochowskim teatrze.

Zobacz także:

Jeśli oglądaliście „Opowieść podręcznej” – jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, to z całą pewnością zwróciliście uwagę na charakterystycznie brzmiące nazwisko Yvonne Strahovski. Jak się okazuje, aktorka, która wciela się w rolę Sereny Waterford, urodziła się i wychowała w Australii, gdzie przed laty przylecieli z Polski jej rodzice. Co ciekawe, gwiazda biegle mówi po polsku.

Natomiast Mia Wasikowska nie tylko pochodzi z Polski, ale również mieszkała kilka miesięcy w naszym kraju. Gwiazda filmu „Alicja w Krainie Czarów” przyznaje, że polska rzeczywistość zdecydowanie różniła się od tego, co widziała w Australii, w której spędziła większość swojego życia. Mimo tego, że miała trudności z językiem polskim, z sentymentem mówi o miesiącach spędzonych w Szczecinie.

Polskie korzenie ma też jedna z największych gwiazd Hollywood, Angelina Jolie. Jak udało nam się ustalić, matka laureatki Oscara i trzykrotnej zdobywczyni Złotego Globu była w około jednej czwartej Polką.

Przodków z kraju nad Wisłą w swoim drzewie genealogicznym ma też przystojniak Zac Efron. Nie jest tajemnicą, że jego dziadek od strony ojca był synem polskich Żydów.

Które gwiazdy mają polskie pochodzenie? Odpowiedź na to pytanie poznacie, zaglądając do naszej galerii.