GLAMOUR Sound On to cykl podcastów, w których rozmawiamy z ciekawymi osobami ze świata muzyki i przepytujemy je z tematów muzycznych, ale nie tylko! W poprzednich odcinkach, które znajdziecie na platformie streamingowej Spotify, miałyśmy przyjemność gościć Rosalie., Gverillę, Sebastiana Fabijańskiego, Bovską oraz zespół Kacperczyk. W kolejnej odsłonie podcastu udało nam się przeprowadzić wywiad z Pauliną Przybysz, jedną z najciekawszych artystek na polskiej scenie muzycznej. 

Paulina Przybysz wydała 20 lutego drugą solową płytę „Odwilż”, która jest pełnym treści albumem. Artystka porusza na nim  bardzo ważne tematy. Co ciekawe, Stanisław Sojka niedawno zadzwonił do Pauliny i powiedział jej „Słuchałem sobie tej płyty. To jest takie słuchowisko. Bardzo ciekawe. Do czytania bym sobie nie włączył”. I nie warto tego robić, jeżeli płyty nie słyszeliście, ponieważ trzeba pochłonąć każde słowo. W piosence „Minimalizm”, na której zaśpiewał również Vito Bambino z zespołu Bitamina, Paulina mówi o wszechobecnym i bezrefleksyjnym konsumpcjonizmie. Z kolei piosenka „Młodość” to chyba jeden z najbardziej poruszających utworów, skierowany do młodych dziewczyn, które bardzo przejmują się opinią innych i dużo czasu poświęcają na wstyd, a wszystko to napędzają media społecznościowe. Podsumowując, dużo wartościowej treści, a jeżeli chcecie poznać kulisy powstawania płyty „Odwilż” i refleksje autorki na tekst poszczególnych numerów, koniecznie posłuchajcie podcastu. 

Ruszamy z podcastami! Rosalie. pierwszym gościem GLAMOUR Sound On >>>

Paulina Przybysz musiała przełożyć trasę koncertową, która miała rozpocząć się w marcu z powodu pandemii. Już 21 lipca odbędzie się pierwszy koncert z nowym materiałem z albumu „Odwilż” w ramach Lata na Pradze. Bilety są jeszcze w sprzedaży, miejsce (Centrum Praga) jest malownicze – jeżeli lubicie industrialne klimaty i dobrą muzykę, macie pomysł na spędzenie wieczoru. Lub wieczorów, ponieważ projekt Lato na Pradze trwa całe wakacje. Line up wydarzenia znajdziecie tutaj >>>.

Posłuchajcie podcastu GLAMOUR Sound On z Pauliną Przybysz, która oprócz ciekawostek o płycie i nadchodzących koncertach zdradziła nam kulisy powstawania piosenki „Trzeba było zostać dresiarą”, czyli jej interpretacji kultowej piosenki Tego Typa Mesa w ramach projektu Albo Inaczej, a także to, co robiła podczas kwarantanny i jakie nawyki, które wyrobiła sobie podczas izolacji, zostaną z nią na dłużej.