Serial „The Last of Us” zrealizowany dla HBO niemalże natychmiastowo szturmem podbił serca widzów i widzek na całym świecie, Same informacje o serialu, teasery i zwiastuny, wygenerowały ponad 100 milionów odsłon na całym świecie – poinformowało HBO Max. Wraz z sukcesem ekranizacji gry na PlayStation, na popularności zyskali odtwórcy głównych ról – 47-letni Pedro Pascal (serialowy Joe) i 19-letnia Bella Ramsey (serialowa Ellie). Pedro Pascal jest aktualnie na ustach wszystkich. Aktor jest gwiazdą najnowszego hitu HBO “The Last of US”, oprócz tego stał się obiektem westchnień połowy internetu, która nazywa go swoim “daddym” – napisała na Facebooku Grupa Stonewall, która postanowiła skorzystać z okazji, by przypomnieć odbiorcom i odbiorczyniom serialu o siostrze aktora. 

Pedro Pascal ma transpłciową siostrę

Lux Pascal jest aż o 17 młodsza od swojego brata i choć rodzeństwo ma między sobą niemałą różnicę wieku, są ze sobą niezwykle blisko. Jak się okazuje, Lux (podobnie jak Pascal) obraca się w branży filmowej i ma na swoim koncie dyplom z renomowanej szkoły artystycznej Juilliard School w Nowym Jorku. Amerykanka chilijskiego pochodzenia dokonała coming outu w 2021 roku, niedługo później pojawiając się na okładce hiszpańskojęzycznego magazynu „Ya”, dla którego opowiedziała o swojej tranzycji. Aktorka i aktywistka na rzecz społeczności LGBTQ+ wyznała wówczas, że starszy brat był dla niej ogromnym wsparciem w czasie tranzycji.

Moja tranzycja była czymś bardzo naturalnym dla mojej rodziny. Zupełnie tak, jakby się tego spodziewali. Pedro był bardzo ważną częścią tego wszystkiego. Również jest artystą i był moim przewodnikiem. Był jedną z pierwszych osób, które pomogły mi ukształtować moją tożsamość – mówiła w wywiadzie Lux Pascal.

Pedro udostępnił wówczas okładkę siostry na swoim profilu na Instagramie i opatrzył ją opisem „Mi hermana, mi corazón, nuestra Lux” czyli „Moja siostra, moje serce, nasza Lux”. Wygląda na to, że rodzeństwo jest ze sobą naprawdę blisko, a Pedro stara się okazywać siostrze wsparcie w czasie, gdy ta ponownie odkrywa siebie i wreszcie żyje na swoich zasadach.