Peeling gommage – co to jest?

Pewnie zastanawiasz się, co to jest peeling gommage? Drugi człon nazwy pochodzi z języka francuskiego i znaczy tyle co „guma”. To określenie nie jest związane ze złym składem kosmetyku, konsystencją, czy zapachem, ale specyficznym rolowaniem, które przypomina efekt długiego pocierania szkolną gumką o kartkę papieru. Peeling typu gommage gwarantuje delikatne złuszczanie kwasami owocowymi i enzymami. W jego składzie bardzo często można znaleźć kwasy migdałowy, jabłkowy, cytrynowy, a także papainę, bromelainę, a czasem nawet niewielkie stężenia kwasu salicylowego. Zawartość tego typu kosmetyków jest też często wzbogacona o witaminy i substancje odżywcze, które zapobiegać mają przesuszeniu skóry. Jego celem jest oczyszczanie twarzy, całkowite usunięcie, „wygumowanie” niedoskonałości, zaskórników oraz sprawienie, by zniknęły podskórne gule i wypryski na czole.

Peeling gommage a enzymatyczny – różnice

Gommage należy do rodziny peelingów enzymatycznych. Przypomina je składem, choć formułą nieco się od nich różni. Tradycyjne peelingi enzymatyczne mają formę żelu lub bardzo lekkiego kremu, natomiast gommage nierzadko zbliżają się do konsystencji pasty. Oprócz enzymów i kwasów owocowych z grupy AHA zawiera w sobie bowiem maleńkie drobinki, które sprawiają, że wyglądem przypomina mechaniczny peeling ziarnisty. Aplikacja peelingu gommage do twarzy zawiera w sobie zresztą element masażu. Najpierw pozwalamy więc działać drogocennym enzymom, by potem dodatkowo zebrać zanieczyszczenia delikatnym pocieraniem. Efektem jest złuszczenie martwego naskórek bez naruszania żywej tkanki, a także poprawa krążenia skóry i stymulowanie pracy włókien kolagenowych. Po użyciu peelingu gommage skóra jest odżywiona, napięta i widocznie odświeżona.

Peeling gommage – do jakiej cery jest idealny?

Delikatne złuszczanie powinno być elementem pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Wykonywanie peelingu prowadzi do odnowy naskórka, pobudzenia krążenia, poprawienia kolorytu skóry i usprawnienia przepływu limfy. Działa powierzchniowo, dlatego jest bezpieczny nawet dla osób zmagających się z alergiami skórnymi, czy pękającymi naczynkami. Jego właściwości najlepsze efekty pozostawią na cerach tłustych, które zmagają się z nadmiernym wydzielaniem sebum, przetłuszczaniem się skóry, czy uciążliwymi zaskórnikami. Produkt reguluje produkcję sebum, zapobiega zatkaniu ujścia gruczołów łojowych, a tym samym redukuje istniejącą kaszkę i zapobiega pojawianiu się nowych wyprysków. Peeling gommage bardzo dobrze współpracuje też z cerami suchymi. Wzorowo złuszcza martwy naskórek, nie przesuszając dodatkowo skóry i nie zdzierając z niej ochronnej warstwy.

Peeling gommage – przeciwwskazania

Peeling gommage wydaje się uniwersalny i odpowiedni dla każdego typu skóry, jednak nie polecamy go cerom problematycznym. Choć zawartość produktu wzbogacona jest o kwasy, to złuszczanie dokonuje się przez ruch pocierania. Aktywne zmiany trądzikowe mogą nie najlepiej zareagować na rozdrażnienie, a dodatkowo istnieje zagrożenie, że mechaniczne złuszczanie naskórka doprowadzi do rozprzestrzenienia się bakterii i zaostrzenia stanów zapalnych. Osobom, dla których łuszcząca się skóra twarzy to codzienność również radzimy poszukać alternatywnej formy złuszczania naskórka. Nawet tak delikatna formuła może bowiem wywołać bolesne podrażnienia. Do przeciwwskazań koniecznie należy zaliczyć również długotrwałe kuracje antybiotykowe, gorączkę, przewlekłe choroby skóry, czy chemioterapię.

Peeling gommage – jak go stosować?

Zastanawiasz się, jak wykonać peeling gommage? W zasadzie technika nie różni się od aplikowania innych złuszczających produktów kwasowych czy enzymatycznych.

  1. Zmyj makijaż i dokładnie oczyść twarz żelem, pianką lub innym produktem myjącym.
  2. Osusz buzię czystym ręcznikiem. Polecamy używać do skóry twarzy osobnego ręcznika lub delikatnej ściereczki bambusowej.
  3. Na tak przygotowaną skórę nałóż peeling enzymatyczny gommage. Grubą warstwą pokryj całą twarz, omijając okolice oczu i ust.
  4. Potrzymaj produkt na twarzy około 15 minut, a następnie rozpocznij delikatny masaż. Pasta powinna rolować się i zbierać ze skóry wszelkie niedoskonałości i martwy naskórek.
  5. Pozostałości zmyj letnia wodą. Po zabiegu nałóż na twarz ulubiony krem odżywczy.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne od razu, dlatego nierzadko tracimy zdrowy rozsądek i wykonujemy złuszczanie codziennie, licząc na to, że przyspieszy to drogę do idealnej cery. Niestety, nadgorliwość może jedynie przysporzyć dodatkowych problemów i jeszcze pogorszyć stan skóry twarzy. Aby nie nabawić się podrażnień i nie naruszyć bariery hydrolipidowej skóry, najlepiej wykonywać peeling 2-3 razy w tygodniu albo rzadziej.