Stworzyliśmy już zestawienie ulubionych perfum Francuzek, w którym pojawiło się aż 7 ikonicznych zapachów. Tym razem natomiast bierzemy pod lupę konkretne polecenia fashionistek znad Sekwany. Wśród nich są nie tylko kultowe perfumy, ale również mniej znane kompozycje zapachowe, które ich zdaniem najlepiej oddają ducha paryskiego szyku. Każdy z nich może zatem okazać się idealną propozycją dla miłośniczek nonszalanckiego stylu Francuzek. Które zapachy konkretnie polecają Mara Lafontan, Chloe Lecareux, Tamara Mory, Louise Follain i Julie Sergent Ferreri? Sprawdziliśmy. Wniosek jest tylko jeden. Te zapachy są w stanie robić wrażenie podobnie jak ubrania z szafy kapusłowej Francuzek. Są ponadczasowe i mają to coś, co sprawia, że od lat nie przestają zachwycać.

Mara Lafontan: Chloe Chloe

Mara Lafontan to francuska it-girl, u  której nieustannie szukamy modowych inspiracji. Jej stylizacje to jednak nie wszystko, co pokazuje w mediach społecznościowych. Na fotografiach zamieszczanych na Instagramie są też jej ulubione zapachy, które poleca obserwatorkom i obserwatorom. Jednym z nich jest woda toaletowa Chloe Chloe. Niedawno pisaliśmy o tym zapachu. Wtedy pojawiły się w kontekście perfum, które towarzyszą redaktorce hiszpańskiego Glamour od 15 lat. Okazuje się zatem, że to francuski zapach, który jest międzynarodowym przebojem. Zapach otwiera połączenie liczi, piwonii oraz frezji. Serce wypełnia róża, której woń uzupełnia lilia i magnolia. Całość bazuje na bursztynie i drzewie cedrowym.

 

 

Chloe Lecareux: Kenzo Flower by Kenzo

Chloe Lecareux to jedna z tych francuskich fashionistek, do których najczęściej zaglądamy po inspiracje. Jej nonszalancki i wyrywający się z objęć klasyki styl odzwierciedla paryski szyk 2.0. Pięknym stylizacjom towarzyszą też kosmetyki czy zapachy. Z tego powodu przeglądając zamieszczone przez nią zdjęcia, można znaleźć wiele więcej, niż pomysły na nowe stylizacje. Jednym z nich może być zakup wody perfumowanej Kenzo Flower by Kenzo. Nuty głowy w tym przypadku należą do aromatu czarnej porzeczki i mandarynki, które łączą się z kwiatowymi esencjami głogu i bułgarskiej róży. Serce zapachu tworzy żywica opoponax oraz jaśmin z fiołkiem. Baza tych perfum z francuskiej toaletki to połączenie wanilii, białego piżma i kadzidła.

 

 

Zobacz także:

Tamara Mory: Narciso Rodriguez For Her

Tamara Mory również zalicza się do grona Francuzek, których styl podziwiają entuzjastki mody z całego świata. Podpatrując jej pomysły na ciekawe zestawienia, trafiliśmy także na zapach, który może stać się uzupełnieniem zestawów utrzymanych w paryskim stylu. Jej typ to woda toaletowa Narciso Rodriguez For Her. Zapach jest nowoczesny, wyrafinowany i elegancki, co daje idealne dopełnienie jej podejścia do mody. Kompozycję otwierają kwiatowe nuty wończy i kwiatu pomarańczy zestawione z białym piżmem. Dalej jest jeszcze ciekawiej. W sercu rozbrzmiewa bowiem bergamotka, ambra i wanilia. Wetyweria i paczula to natomiast najlepsze domknięcie mieszanki tych zapachów i jednocześnie baza, która najdłużej utrzymuje się na skórze.

 

 

Louise Follain: Carolina Herrera Very Good Girl

Ćwierć miliona obserwatorek i obserwatorów z całego świata to najlepszy dowód na to, że styl Louise Follain ma w sobie coś magnetycznego i przyciąga. Sama fashionistka stawia jednak nie tylko na obrazy, które przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzieli się także konkretnym zapachem, który pasuje do jej stylu. Konkretnie mowa jest o wodzie perfumowanej Carolina Herrera Very Good Girl. Charakterystyczny flakon skrywa równie ciekawą zawartość. Na starcie można wyczuć czerwoną porzeczkę w połączeniu z liczi. Następnie wybrzmiewa serca zapachu. To przechodzi od owocowych nuty do kwiatowych, a konkretnie do woni róż. W podstawie zapachu wetyweria przeplata się z aromatem wanilii.

Fot. materiały prasowe

Julie Sergent Ferreri: Parfums De Marly Valaya

Julie Sergent Ferreri nie zawodzi nas w kwestii modowych wskazówek we francuskim stylu. Na tym jednak nie koniec. Oglądając jej profil na Instagramie można znaleźć wiele więcej i to nie tylko pomysł na wakacje, choć fashionistka mieszka na pięknej Korsyce, a do tego jeszcze wiele podróżuje. Nas zainteresowały oczywiście polecane przez nią perfumy. Mało znana kompozycja wody perfumowanej Parfums De Marly Valaya to idealna propozycja dla wszystkich, którzy w wyjątkowy sposób chcą podkreślić swój styl. Otwarcie zapachu należy do aldehydów, białej brzoskwini i bergamotki. Nuty serca natomiast tworzą kwiat pomarańczy, konwalia, petalia, wetiweria i mahoń. Podstawę kompozycji budują piżmo, ambroxan, Akigalawood® oraz wanilia.

Fot. materiały prasowe